x-kom hosting

Nie widzi dysku...?

PoLi
utworzono
utworzono

Mam problem, kupiłem nowego kompa i chce podlaczyc do niego dwa dyski na IDE... Jeden ma 30GB a drugi 250GB. Na mniejszym ma zainstalowany system. Gdy jest sam podpiety widzi dysk normalnie. Gdy podepne drugi w biosie pisze ze wkrywa 2 ale gdy ma sie zaladowac system komputer staje i nic. Probowalem juz roznie ze zworkami i przepinalem tasmy i nic. co moze byc tego powodem?? prosze o jakies propozycje. pozdrawiam

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ustaw tego z systemem na Master, ten drugi na Slave. Spróbuj ewentualnie na innej taśmie podłączyć.

PoLi
komentarz
komentarz

ok, a w biosie powinno samo wykrywac... nic tak nie trzeba zmieniac??

zmieniłem tasmy i juz wszystko działa... tylko pojawił sie problem ze jak podłącze ten wikeszy dysk to bardzo muli kompa... jak chce zrobic system na jednej z partycje tego wiekszego dysku do albo mi staje przy 19min do konca albo wyskakuje niebieski ekran z napisami.... co jest nie tak?? moze byc tak ze inne partycje tego dysku ją jakieś zawiruszone czy coś i nie można tego zrobić?

dar55
komentarz
komentarz

mały dołącz

duzy daj na master w IDE_1

wyciągnij wszystkie drukarki , dodatkowe karty z płyty , odepnij jeden napęd jeżeli masz dwa

w biosie wyłacz LAN i AUDIO

skołuj myszkę i klawisze na PS2

uruchom instalatora XP

PoLi
komentarz
komentarz

"skołuj myszkę i klawisze na PS2"

a po co to ? zwykła nie moze być ?

dar55
komentarz
komentarz

a po co to ? zwykła nie moze być ?
PS2 to jest zwykła , masz zmienić o ile masz na USB
PoLi
komentarz
komentarz

nie mam na usb, mam na normalne... czyli te PS2 , zminiłem w biosie to co pisales i tez nic... jak wiekszy dysk podebne jednoczesnie z małym to normalnie sie instaluje (mały master, duzy slave) a jak zostawie wielki to wlasnie wyskuje ten błąd :/ kurcze co to moze byc....

dar55
komentarz
komentarz

podaj model płyty i dokładny model dysku

dar55
komentarz
komentarz

zostawiasz duzy dysk

skołuj sobie nową taśmę

podpinasz na koniec taśmy

zworka na piny 7-8 master

lub 5-6 CS

jak dalej lipa to zassaj http://www.seagate.com/www/en-us/support/downloads/seatools/ Download SeaTools for DOS now! nagarj na płyte i sprawdź czy dysk jest sprawny

PoLi
komentarz
komentarz

na innej taśmie juz sprawdzałem.. bo ta co byla orginalnie przy plycie wogole nie widziała dysku... podpiolem z innego kompa i dysk został zauważony...

czy po uruchomieniu tego Download SeaTools for DOS dysk nie zostanie sformatowany czy to tylko jakiś test? bo niechce utracic danych...

PoLi
komentarz
komentarz

mom jeszcze pytanko, jak ściągnąc ten soft bo nie umiem sie połapać... trzeba wypełnic formularz i co dalej?? jaką wersje tego wybrac ? ;]

dar55
komentarz
komentarz

jeeeezu

Download SeaTools for DOS now!

I Accept

w pole email wpisujesz popierdolka@wp.pl

ISO CD-ROM Image wersja inglisz

PoLi
komentarz
komentarz

nagrałem ten programik na płytke... zresetowałem kompa i nic mi nie rusza z tej płytki... czy to sie powinno uruchomic w biosie... przed załadowaniem systemu??

Kurczak3000
komentarz
komentarz

Wejdz w opcje Boot'a Ustaw, żeby brało Dysk na początku następnie ustaw jako pierwszy dysk z systemem nastepnei ten drugi. Jak nie podziala zrob reset CMOS.

PoLi
komentarz
komentarz

najpierw mam podpiety cdrom a pozniej dysk.. wrzuciłem tą płyke to cos długo myślało ale nic sie nie stało... tak jakby komputer sie zawiesił... czy cos :]

dar55
komentarz
komentarz

masz nagrać plik ISO (zassany) jako OBRAZ a nie jako DANE , nie wypakowuj go

PoLi
komentarz
komentarz

tak wiem, nagrałem go jako obraz... czy ten mniejszy dysk powinienem odpiąć i zostawic tylko ten większy na master ?

dar55
komentarz
komentarz

mały odepnij , nie będziesz się mylił przy wybieraniu

PoLi
komentarz
komentarz

sformatowałem cały dysk bo wcześniej robiłem tylko na jednej sformatowanej partycji no i tera można zainstalować normalnie system ale strasznie muli kompa na tym dysku co moze byc dalej nie tak...??

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź jak masz ustwione w menadzer urządzeń Podstawowy kontroler IDE i ma być DMA a nie PIO

ps nie masz jeszcze systemu ?

PoLi
komentarz
komentarz

w menadzerze mam ustawione na DMA...

"ps nie masz jeszcze systemu ?"

o co ci z tym chodzi ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.