x-kom hosting

Intel Q9550

CycloOxy
utworzono
utworzono

Witam

Mam procesor jak w temacie.

I mam zaniżoną temperaturę na rdzeniu nr1.

Temperatury mierzę programem CoreTemp. Dla przykładu kiedy rdzeń nr.0 ma 48 stopni zaś 2 i 3 równo po 51 to rdzeń numer 1 ma 33 stopnie. Ogólnie procesor sprawuje się OK zero błędów przy prime, orthos, czy też super PI, brak blue screen, z grami jest ok itd. Martwi mnie też że temperatura tego procesora na 2 ostatnich rdzeniach ma na dzień dobry 56 stopni po załadowaniu Visty. W grach nie przekracza 60. W primie 95 jeden z rdzeni doszedł do 66 stopni, oczywiście wszystkie rdzenie 100% load. Revizion tego procuszka to C1, a chłodzi go Scythe Ninja Plus Rev. B na paście Arctic Silver 5. Pastę o ile pamiętam rozsmarowałem palcem prawdopodobnie przez folie.

Poprzednio miałem q6600 i tu temperatury były niższe na boxowej paście.

Ogólnie z procesora jestem zadowolony, zastanawia mnie głównie ten rdzeń nr.1 , oraz czy procesor nadaje się do wymiany na gwarancji, bo np. ma uwalony jeden z czujników temp.

Myślałem też o chłodzeniu cieczą. Proszę też ewentualnie o doradztwo w wyborze: pompka-blok-wymiennik z wentylatorami-zbiornik-ciecz.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

mamok
komentarz
komentarz

to jest git, nic się nie martw ja taż mam quada i go nawet przystosowałem do 80C a na 3 rdzeniu też mam mniejszą temp. raz mialem taki bląd że na pierwszym rdzeniu bylo 93C a na drogim i trzecim było minus 23C a na 4 było norm więc się nic nie martw

MordiPL
komentarz
komentarz
trzecim było minus 23C

lol?

co do procka to się nie martw wszystko jest ok

swirek
komentarz
komentarz
trzecim było minus 23C
lol?
Nie "lol" tylko "zwalony czujnik" :)
Temperatury mierzę programem CoreTemp. Dla przykładu kiedy rdzeń nr.0 ma 48 stopni zaś 2 i 3 równo po 51 to rdzeń numer 1 ma 33 stopnie.
Jest ok. Roznicami sie nie przejmuj.
a chłodzi go Scythe Ninja Plus Rev. B na paście Arctic Silver 5. Pastę o ile pamiętam rozsmarowałem palcem prawdopodobnie przez folie.

Poprzednio miałem q6600 i tu temperatury były niższe na boxowej paście.

Zdejmij chlodzenie, wyczysc proca i chlodzenie z pasty, naloz paste jesczze raz i dobrze docisnij chlodzenie. Przy zakladniu coolera pokrec nim troche w obie strony tak zeby dobrze pasta sie na nim rozprowadzila :)
Myślałem też o chłodzeniu cieczą. Proszę też ewentualnie o doradztwo w wyborze: pompka-blok-wymiennik z wentylatorami-zbiornik-ciecz.
Pytania dotyczące wyboru chłodzenie należy zadawać w temacie Polecane chłodzenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.