x-kom hosting

Sempron czy Pentium

Gość
utworzono
utworzono

Witam, założyłem się z kuzynem że mój procesor jest wydajniejszy od jego. Który procesor bardziej nadaje się do gier ( na którym gry chodzą lepiej)

Pentium 4 2,6GHz

Sempron LE 1200 2,11GHz

Proszę o odpowiedzi i uzasadnienie ;)

PaQre
komentarz
komentarz

Pentium,znam to z doświadczenia,kolega ma Pentium a ja Semprona i u niego GTA SA chodzi o niebo lepiej,bez zacinek i wogóle.Pozatym Pentium ma więcej MHz.

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam Semprona pod AM2 :)

Sempron ma więcej pamięci L2 cache :D

Nie wiem czy to coś zmienia

PaQre
komentarz
komentarz

Teź mam semprona pod AM2.Sprawdźcie to w grach na tych samych ramach i grafice.

Gość
komentarz
komentarz

No właśnie testowaliśmy i mam o 1-3FPsy więcej ale on się upiera że jego wydajniejszy bo Intel ;)

Jakie masz taktowanie procesora?

PaQre
komentarz
komentarz

Mam w podpisie napisane.2GHz.Wszystkie parametry mieliście takie same?Ale może różnica jest taka bo ja mam 2GHz a kolega Pentiuma 4 3GHz

Gość
komentarz
komentarz

Tak, taka sama karta graficzna i tyle samo Ramu, u nas różnica wynosi niecałe 500MHz :)

PaQre
komentarz
komentarz

Pewnie pamięć ''kasze'' ma na to wpływ.

Gość
komentarz
komentarz

Może ktoś inny jeszcze się wypowie :)

webber
komentarz
komentarz

Ten Sempron powinien być wydajniejszy od Athlona 64 3000+, więc tym bardziej od Pentiuma 4 2600MHz. Zakładam, że proc pod 478?

Buster
komentarz
komentarz

I Pentium seria 5xx czy 6xx? 6 mają szybszą fsb i więcej cache

Gość
komentarz
komentarz

No to zakład wygrałem, dzięki wam (Mój Sempronik wydajniejszy od Pentiuma) :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.