x-kom hosting

SEAGATE 500GB czy będzie działał na Asusie A7N8X Deluxe?

commanded
utworzono
utworzono

Witam,

Przymierzam się do zakupu: HDD SEAGATE 500GB ST35003 20AS SATA II 32MB 3+2 LAT A (225.00 zł). Czy ten dysk będzie mi chodził na płycie głównej ASUS A7N8X Deluxe? Co sądzicie o tym dysku, może coś innego w te miejsce? Jak podzielić go na partycje i po ile mu dać? Obecnie używam SAMSUNG 80GB na ATA (mam go już ponad 4 lata). Do tej pory używalem tylko Samsungów (ponad 9 lat).

Z góry dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Spotkałem się z różnymi wersjami jet płyty głównej. Jeśli masz złącza SATA ( Zaraz obok ostatniego złącza PCI ) to nie będzie chyba problemu z obsługą takiego dysku. Może być konieczna aktualizacja BIOS, ale niekoniecznie. I Windows XP SP 2.

falcon1984
komentarz
komentarz

Poczytaj w instrukcji czy coś piszę o SATA

Co do dysku to Seagate 500GB jest ok, ale bardziej opłacalny jest Samsung 640GB

Dysk proponuje podzielić:

C: 20GB dla XP (40GB dla Visty)

D: Filmy, muzyka (połowa z reszty)

E: Gry (połowa z reszty)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Falcon, w instrukcja jest czasem robiona pod kilka modeli na raz :) Akurat A7N8X Deluxe ma 2X SATA, a A7N8X BEZ Deluxe nie ma SATA w ogóle :) Najlepiej sprawdzić bezpośrednio na MoBo.

commanded
komentarz
komentarz

Już sprawdzałem ma 2x SATA

asmodeuszz
komentarz
komentarz

To nie powinno być żadnych problemów. Ten dysk ma interfejs SATA II, więc pamiętaj o przestawieniu zworki ograniczającej transfer do 150MB/s

commanded
komentarz
komentarz

Teraz mam dylemat:

1. HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA

2. HDD SAMSUNG 640GB HD642JJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

Co wybrać? Jakiej firmy najlepiej kupic pod to kabel SATA?

Cytat handlowca o HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA:

Tak, nie polecamy go bo jest bardzo głośny...

.... i klienci nie są z niego zadowoleni.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Samsung będzie lepszy. Kabel powinieneś dostać razem z dyskiem i będzie on OK.

commanded
komentarz
komentarz

Z tym samsungiem ponoć jest tak ze są w nim 3 talerze, a nie jak wcześniej 2. Teraz sam już nie wiem co wybrać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.