x-kom hosting

problem ze stacjami cdrom

malin987
utworzono
utworzono

witam mam taki mały problem tasmy sa dobre a nie widzi mi od pewnego czasu wogole napędów cdrom..mam dwie jeden dvd a drugi zwykla nagrywarka..co moze byc przyczyna??cos z płyta??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Skonfigurowałeś odpowiednio napęd Master i Slave za pomocą zworek?

malin987
komentarz
komentarz

tak wszystko jest ok..dzialaly jeszcze niedawno..i nie mialem z nimi problemów..

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Masz dwa kanały IDE? Zamień kable.. Przykładowo, jeśli dysk miałeś na taśmie podłączonej do IDE 0, a napędy do IDE 1, to taśmę z napędami podłącz do IDE 0 a dysk do IDE 1. Eliminujemy uszkodzenie kontrolera :) I sprawdź w BIOS, czy masz Autodetect na kanałach IDE.

malin987
komentarz
komentarz

ok juz o sprawdzam dam znac niedługo..pobawie sie z tym..

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Popróbuj najróżniejsze konfiguracje podłączania. Za którymś razem MUSI zaskoczyć :)

malin987
komentarz
komentarz

i niestety nic:/ mam tam dwa wejscia IDE1 i IDE2 przelaczalem zmienialem zasilanie i nic..ale jest nowy problem bios wogole sie nie laduje...monitor nie reaguje na wlaczenie tak jakby wogole nie dostawal sygnalu..

asmodeuszz
komentarz
komentarz

A wiatraki, dyski startują bez problemu? Może czegoś nie docisnąłeś i dlatego tak jest. Spróbuj w ogóle na razie taśmy IDE odłączyć od płyty i zasilanie od napędów, i wtedy do BIOS wejść.

malin987
komentarz
komentarz

tak wiatraki startuja..dysk nie ale mimo to to przeciez powinien bios dzialac..odlaczylem wszystko i bios nie rusza..ale zauwazylem ze gdy odlaczylem tasmy od płyty a zasilanie zostawilem to cdromy dzialaja..a gdy tasme włozylem to juz nie...tasma jest dobra bo spr na tym kompie co teraz pisze..

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Podaj mi jeszcze parametry komputera i zasilacza

malin987
komentarz
komentarz

teraz zbynio nie mam jak sprawdzic a nie pamietam duzo ale napewno procesor 1GHz ram 256 kara graficzna RADEON 9200 SE 128MB płyta z tego co wyczytalem to NVIDIA NForce2 ale to chyba chipset, zasilacz take me 350 AC 230V 4A 50Hz zasilacz jes raczej dobry mam go dop z dwa miesiace..

cusek
komentarz
komentarz

A może po prostu zresetuj Bios?

malin987
komentarz
komentarz

przekladalem zworke na wylaczonym kompie na chwile..wyjmowalem baterie i nic...przlozylem drugi zasilacz i nic..odlaczylem wszystko od komputera(karte graficzna, pamieci, dysk, napedy)i nic nawet nie zapiszczy a przeciez powinno piszczec jak nie ma karty albo pamieci...mi sie wydaje jednak ze to płyta padła co Wy na to???

cusek
komentarz
komentarz

Bardzo możliwe

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.