x-kom hosting

Zniszczony dysk - toksyczność

lma
utworzono
utworzono

Witam, moje dziecko zniszczyło dysk w swoim pokoju( pokruszylo talerze, tak ,że dalej drobne kawalki, mimo sprzatania mozna znalezc pomiedzy parkietem). Czy dyski twarde sa niebezpieczne dla zdrowia, czy zawierają szkodliwe substancje?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Talerze są zbudowane z aluminiowych stopów o powierzchni pokrytej nośnikiem magnetycznym. Chyba nic trującego tam nie ma, ale tak, czy inaczej, nie chciałbym, by taki ostra drobina wbiła mi się w stopę :)

RadmaX
komentarz
komentarz

Dyski twarde nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

  • 2 tygodnie później...
lma
komentarz
komentarz

Czytalam ze zawierają aluminium ktory wplywa na prace mozgu (wywoluje demencje,przyczynia sie do choroby parkinsona i alzheimera), teoretycznie mogl pozostac pyl ktory jest wdychany i osadza sie w plucach ahhh.... prosze mi powiedziec czy przesadzam

dar55
komentarz
komentarz
ze zawierają aluminium ktory wplywa na prace mozgu (wywoluje demencje,przyczynia sie do choroby parkinsona i alzheimera)
:D a świstak zawija w sreberka

ku ścisłości , zapewne 60% przedmiotów wokół ciebie to aluminium a dokładnie stopy (plastyczne , odlewnicze ) jak ci taki dysk zrobi krzywde to se pomyśl co z tobą zrobi patelnia , radiator , klamka itd

poszukajcie w necie aluminium spożywcze i powodzenia w chorowaniu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.