x-kom hosting

Nowy procek...

corpse
utworzono
utworzono

Witam!

Chcialbym wymienic procek na nowy a co za tym idzie plyte glowna tez. Myslalem nad P4 powyzej 3 ghz z rdzeniem prescott i do tego abita ic7, ale zastanawiam sie czy nie lepiej wziasc procka pod s.775, a moze wogole wybrac amd(aczkolwiek na tym co mam zawiodlem sie)? Myslalem o 250-300zl(raczej bede szukal uzywanych czesci). Oczywiscie procka chcialbym skrecic w opor :)

A tu to co mam teraz:

Sempron 2500+, msi k7n2 (chce wymienic bo nie dziala wiatrak, nawet jak wsadzilem nowy to nadal nie dziala:P),1gb ddr1 400. ati x1600pro, sata I, zasilacz 350.

cj7
komentarz
komentarz

Niedziwie sie ze sie zawiodles na Sempronie bo to procek ktory nie jest demonem szybkosci :). Ja osobiscie bym proponowal zainwestowac w plytke z Socket 775 (z obsluga DDR2) oraz jakis procek INTEL'a. :)

swirek
komentarz
komentarz
ale zastanawiam sie czy nie lepiej wziasc procka pod s.775
Lepiej :) najlepiej cos z technologii 45nm
a moze wogole wybrac amd
To tylko jesli nie masz kompletnie kasy.
Oczywiscie procka chcialbym skrecic w opor
Jesli tak to koniecznie Intel na 775

Napisz ile masz kasy to sie cos wybierze. Tylko ze przy zmianie z:

Sempron 2500+, msi k7n2 (chce wymienic bo nie dziala wiatrak, nawet jak wsadzilem nowy to nadal nie dziala:P),1gb ddr1 400. ati x1600pro, sata I, zasilacz 350.
Trzeba bedzie zmienic prawie wszystko. No bez zmiany grafiki bo PCIe zostaje :) Oraz dysku bo SATA tez zostaje :)
JackassJGC
komentarz
komentarz
Myslalem o 250-300zl(raczej bede szukal uzywanych czesci)

Swirek chyba nie doczytaleś :) // sory to ja nie doczytałem xD

Za tą cenę będzie ciężko złożyć sprzęt dobry do oc i w miarę wydajniejszy od tego semprona.

Nawet nie wiem czy w ogóle się opłaca coś kupować. Za taką cenę będzie trudno dostać dobrą płytę do oc.

// Racja trzeba zmienić wszystko prócz grafy. Przydałoby się z 700 zł.

corpse
komentarz
komentarz

grafa jest na agp:P hmm rozgladalem sie troche i patrzylem na testy i stwierdzilem ze chyba calkiem niezly bylby AMD ATHLON 64 4000+ SOCKET 939 i do tego msi k8n platinum tylko ciezko znalesc ta plytke uzywana :P Teraz to wogole zastanawiam sie czy nie odpuscic sobie tej inwestycji i jechac na tym co mam, w sumie to chodzi o to zeby pograc w nowe gierki ale nie wiem czy na tym sprzecie bedzie duza poprawa;P

swirek
komentarz
komentarz

Teraz to wogole zastanawiam sie czy nie odpuscic sobie tej inwestycji i jechac na tym co mam,
Raczej lepiej zostac do momentu, az nie uskladasz wiecej kasy i przesiadziesz sie na zacniejscy sprzet :)
w sumie to chodzi o to zeby pograc w nowe gierki ale nie wiem czy na tym sprzecie bedzie duza poprawa;P
Nie bedzie duzej poprawy jesli chodzi o nowsze pozycje. Do takich gier trzeba duzo lepszego sprzetu niz to co podales jako ptopozycje zmian.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.