x-kom hosting

Dział Linux

vaxtor
utworzono
utworzono

Witam

Może powinien zostać zrobiony nowy dział Linux bo teraz jest tylko System Linux / Unix Mac OS wszystko w kupie a przecież system Linux to najdynamiczniej rozwijany system operacyjny na świecie jego popularność gwałtownie rośnie i jest darmowy masa ludzi z niego korzysta lub ma zamiar z niego korzystać a poza tym Linux jest systemem operacyjnym zaliczającym się do klasy komputerów PC

sądzę że taka operacja dodania nowego osobnego działu Linux ściągnie nowych unserów i zwiększy zdecydowanie popularność i rangę forum!

apeluję i proszę o zastanowienie się nad tą kwestią.

Fafu
komentarz
komentarz

Można by zrobić. Później jak Linux bardziej sie rozwinie to dzial będzie podzielony na dystrybucje...

mariuszek
komentarz
komentarz

hmm dobry pomysl bylebyscie nie chcieli zbyt rozbudowanych dzialow robic bo kazdy linux ma swoje forum ale tak ogolnie to ze 4 dzialy mogly by byc :P

Lucider
komentarz
komentarz

Jestem jak najbardziej za, jest nas tu kilku "linuksiarzy" więc byłoby o czym gadać na pewno :) Jakieś kategorie typu "pomoc" "dystrybucje" "oprogramowanie" itp...

bizon11
komentarz
komentarz

Jestem jak najbardziej za ;]

Tylko proszę was o pomoc - byście napisali jakie mają być podkategorie w dziale linux :) Wraz z ew. opisami :) Jeśli będzie małe zainteresowanie tym działem to wróci on do poprzedniej formy jednak myślę że tak nie będzie :)

mariuszek
komentarz
komentarz

1.DYSTRYBUCJE (rodzaje dystrybucji, skad wziac)

2.INSTALACJA (instalacja systemu i wszystko co z nia zwiazane)

3.DODATKOWE OPROGRAMOWANIE (pomoc przy instalacji dodatkowych programow)

4.INNE (wszystko co nie pasuje do poprzednich dzialow a wiaze sie z systemem linux)

Lucider
komentarz
komentarz

Problemy (z instalacją systemu, programów itp)

Pomoc (porady, pomoc z programowaniem itd)

Dystrybucje (Jaką wybrać itp)

Oprogramowanie (Jakie pakiety do jakiej dystrybucji itd)

Sprzęt (sterowniki itp.)

Menedżery okien (KDE, Gnome, Fluxbox, XFCE [..])

acallk
komentarz
komentarz

No to po 1) ODDZIELIĆ Mac Os od linuxa, wywalić ten ../unix/.. bo to przeszłość jak sam skrót mówi linux is not unix , Kategorie:

Debian i systemy na podstawie debiana opis:ubuntu,kubuntu,debian,MEPIS,Xandros

Redhat -||- opis:Fedora,Aurox,PLD

FreeBSd -||- opis:Gentoo,Bsd,FreeBSD,Slackware

Inne:Systemy które niezaliczają się do powyższych opis: openSUSE.Mandriva,Ark Linux,CRUX,PCLinuxOS,Vector Linux

A podkategorię to moich zostawiam wam (jeżeli moje wogule się nadają starałem się wybierać te kategorie bardzo ogulnie )

vaxtor
komentarz
komentarz

Pomoc

Dystrybucje

Programy

Sprzęt

Gry

:czytajto:

acallk
komentarz
komentarz

ładne ale "gry" jako podkategoria do pomocy

mariuszek
komentarz
komentarz

ja daje mala poprawke do tego co napisalem:

1.DYSTRYBUCJE (rodzaje dystrybucji, skad wziac)

2.INSTALACJA (instalacja systemu i wszystko co z nia zwiazane)

3.DODATKOWE OPROGRAMOWANIE (pomoc przy instalacji dodatkowych programow)

4.SPRZET (podlaczenie i konfiguracja w systemie)

5.INNE (wszystko co nie pasuje do poprzednich dzialow a wiaze sie z systemem linux)

Przemek
komentarz
komentarz

Ja tez jestem za

Fafu
komentarz
komentarz

zgadzam sie z propozycją mariuszek :)

Evil
komentarz
komentarz

Bardzo dobry pomysł. Bo czesto też mam jakies problemy z linuxem, a tu taka miła atmosfera jest, że nie lubie się szlajac po róznych innych forach :)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.