x-kom hosting

Doplacze

mikolaj230
utworzono
utworzono

Czy istnieje coś takiego jak "dopalacz" do karty graficznej? Bo podobno jest taki programik, który podkręca działanie karty i nie jest to ani DirectX ani sterownik... Trochę mi się wydaje to dziwne, ale czy istnieje coś takiego?

n31T
komentarz
komentarz

Tak, riva tuner.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Jaką masz kartę graficzną? Takie programy istnieją :) Czasem wystarczą zmodyfikowane sterowniki nawet. Podaj model i producenta.

mikolaj230
komentarz
komentarz

Mam kartę NVIDIA GeForce FX 5200

asmodeuszz
komentarz
komentarz

To tak jak napisał Sheo. Riva Turner. Tylko ostrożnie z tym programem :) Pamiętaj... zmiana max o 10Mhz dla pamięci i 15Mhz dla GPU. I testuj przez 2h za każdym razem :)

mikolaj230
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję, będę próbował :D

asmodeuszz
komentarz
komentarz

I monitoruj temperaturę non-stop speedfanem. Nie może być wyższa niż 60-65 stopni. Zanotuj też oryginalne ustawienia.

mikolaj230
komentarz
komentarz

A czy może mi ktoś jeszcze powiedzieć jak dokładnie obsługiwać ten program? Bo nie chcę nic uszkodzić ;)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Masz dwa suwaki. Jeden do Pamięci, drugi do GPU. Notujesz oryginalne ustawienia. Uruchamiasz SpeedFana i mierzysz temperaturę. Dla GPU <50 stopni, można podkręcać. Zwiększasz suwak po stronie GPU o 15MHz, drugi, po stronie pamięci o 10MHz. Zapisujesz ustawienia. Włączasz benchmarka na 2h i monitorujesz temperaturę i obserwujesz ekran w poszukiwaniu błędów w wyświetlaniu. Jeśli ich nie ma i temperatura <55 stopni, to zwiększasz GPU o 10MHz, pamięć o 5. I testujesz od nowa. Jeśli nadal spełnia warunki ( brak błędów, temperatura <55 stopni ) to podkręcasz GPU o 5 MHz i pamięć o 3 dopóki błędy się nie pojawią, lub temperatura nie wzrośnie ponad 60 stopni. Jeśli któryś z tych błędów wystąpi, wracasz do ustawień poprzedzających i tak go zostawiasz :)

mikolaj230
komentarz
komentarz
Masz dwa suwaki. Jeden do Pamięci, drugi do GPU.

Ale gdzie są te suwaki? Załączam screen zrobiony zaraz po włączeniu programu

program.JPG

post-28795-1227359885_thumb.jpg

Kurczak3000
komentarz
komentarz

Przycisk Customize, potem dajesz pierwsza ikonke tam jest system setiings no i masz suwaki, no i max 10/15 mhz plus testy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.