x-kom hosting

Zamiana Palit 8800GT SONIC na 9600GT Gigabyte

bng123
utworzono
utworzono

Witam. Mam następujący problem. Jakiś czas temu kupiłem 8800GT Palita, wersje Sonic. Niestety karta nie działała tak jak powinna i powędrowała do serwisu. Po baaaaaaaaardzo długim czasie okazało się, że karty naprawić się nie da i zaproponowano mi wymianę na jakąś 9600GT Gigabyte. I teraz moje pytanie. Zgadzać się na tą wymianę, czy kłócić się o coś innego, lub zwrot gotówki? Za moją 8800Gt zapłaciłem ~800zl (styczeń 2008). Z tego co czytam na różnych forach i stronach wychodzi, że 9600 ma sporo mniejszą wydajność. Jak jest naprawdę? Nie chciał bym być zbyt dużo stratny.

Lipton
komentarz
komentarz

Musisz się kłócić. 9600GT jest o około 15% słabsza od 8800GT.

Gość
komentarz
komentarz

Hahaha nie daj sie w konia zrobic albo niech ci dadza 8800GT (pewnie nie ma juz w hurtowniach) albo 9800GT (podobna wydajnosc do 8800GT ale jest w nowszej technologi i jest teraz glownie produkowany zamiast 8800GT) nie daj sie w konia zrobic nie bierz 9600GT bo jest slabasza (nie duzo, ale jest o ok.10-15%, tak jak napisal Lipton)

PaQre
komentarz
komentarz

GF 8800GT=9800GT,więc jeśli już mają Ci wymienić na inną kartę to kłóć się z nimi,że mają dać Ci odpowiednik starej karty jaką jest niewątpliwie 9800GT i jak mają dać Ci nową kartę to tej samej firmy.Nie mogą dać słabszej karty niż miałeś.

Lewy12
komentarz
komentarz

Dokadnie nie daj się w konia zrobić.Jak nie będą ci chcieli dać lepszej karty to niech ci kase odają.Zresztą jak powiesz że chcesz kase to odrazu zdanie zmienią.

SleepWell
komentarz
komentarz

Porównaj sobie choćby to ile dałeś za 8800GT a ile kosztuje 9600GT

Proponuje również http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Moje zdanie: zamiana ok ale jezeli Ci dopłacą

bng123
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Potwierdziliście to co wyszło z mojego czytania, ale zawsze lepiej zapytać kogoś bardziej doświadczonego:) Odkręcenie tego nie należy do mnie, tylko do sklepu w którym kupiłem kartę. Sklep podjął za mnie decyzję zamiany na 9600 bez mojej wiedzy. Teraz niech oni się martwią, bo ja na taką zamianę nie pójdę;]

EDIT\\ Jeszcze malutkie pytanko. Wiem, że powinno być zadane w innym dziale, ale nie chcę nowego tematu tworzyć. Mam zasilacz Chieftec 450W. Jeśli wymienią kartę na 9800GT to pociągnie? Podam niżej resztę podzespołów:

-Procesor: C2D E4500

-Płyta: MSI P35 Neo

-Pamięci: 2GB Kingstone PC-6400

-Dysk: Jakiś dość wiekowy Seagate Barracuda (model to ST3160023A jeśli dobrze się orientuję)

EDIT2\\I następne pytanie. Jeżeli uda mi się odzyskać gotówkę, to może kupić od razu 9800GTX jakiegoś? (Tutaj jakiś przykładowy link: LINK) Zmieszczę się w tych 890 złotych, a z tego co widzę, to wydajność sporo większa, niż 9800GT. Tylko, że ciągle pozostaje wyżej postawione pytanie - co z zasilaczem?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, zasilacz pociągnie spokojnie 9800GT

Gość
komentarz
komentarz

gotowki ci napewno nie oddadza :P

Lipton
komentarz
komentarz

Nie bym był taki pewien, bo w niektórych przypadkach oddają, ale to raczej Media, Saturn.

kozman
komentarz
komentarz

Jest takie prawo, i możesz domagać się zwrotu pieniędzy.

Przynajmniej ja tak miałem w przypadku gdy buty mi się rozleciały.

A za 800 zł to już można niezłą grafę kupić :P.

Chyba że oddadzą ci równowartość rynkową. a teraz to ok 400-500 zł.

bng123
komentarz
komentarz

No z tego co ja się orientuję, to w wypadku niemożliwości naprawienia sprzętu mogę się domagać zwrotu gotówki. I zdaje się, że jest to kwota, którą zapłaciłem, a nie obecna wartość. Ale tak jak mówię nie jestem pewny. Okaże się za parę dni:P. W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc i dobre rady. Temat chyba można zamknąć.

qwertyzax
komentarz
komentarz

Powinienies dostac kwote taka jaka zaplaciles ( czyt. jaka masz na fakturze ;))

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.