x-kom hosting

Temperatura procesora.

ruffdante
utworzono
utworzono

Mam pytanie, czy pod windowsem vista 32, z chłodzeniem pentagram karakorum 120, procesor PROCESOR AMD PHENOM 9750 QUAD CORE powinien mieć temperaturę 58 stopni przy samej pracy systemu? Czy to jest normalne?

A jeśli nie to czy może być to wina zasilacza? Mam Pentagram silent force 460 wat, ale podpiałem pod niego kartę graficzną radeon sapphire 4850.

Całość działa na płycie Asus M3A, płyta ma temperaturę około 36 stopni, karta dochodzi do 60 stopni, choć przeważnie działa w granicach 57.

Procek z boxowym chłodzeniem miał około 77 stopni, czasami łapał 80, lub spadał do 70, w chwili uruchomienia miał 65. Dlatego zmieniłem chłodznie.

Gość
komentarz
komentarz

nie wiem jak ten phenom sie grzeje ale cos mi sie zdaje ze to jest troooche za wysko temperatura, jakbys napisal ile przy obciazeniu ma temperatury to by bylo wiadomo cos duzo wiecej

problem moze byc przez plyte glowna (wiem to z wlasnego doswiadczenia ;))

polecam program Orthos do obciazenia procesora (jesli procesor bedzie mial 110stopni to komputer sie wylaczy)

ruffdante
komentarz
komentarz

Aktualizacja biosu coś może dać, bo kilka dni temu nowa wersja wyszła do tej płyty.

dar55
komentarz
komentarz
0902 BIOS for M3A

1.Resolve crashFree III function fail issue.

2.Adjust CPU temperature offset for certain CPUs.

bios Version 0902

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.