x-kom hosting

dysk SATA , zawiedziony szybkością :(

dav000
utworzono
utworzono

Witam.

Mam taki problemik, używam już od jakiegoś czasu kieszeni na dysk 2,5 calowy. Łączyłem ja z moim laptopem HP DV9000, za pomocą kabla USB. Prędkość była taka sobie (do 30 MB na sek)

Obudowa ta ma interfejs SATA, i pomyślałem że dokupie expresscard-2xeSata II 54 mm. Niby jest to transfer do 3 GB\s. Oczywiście wiem że nie będzie mi tak dysk zasuwał, ale szczerze to liczyłem że może choć dwa razy szybciej niż na USB.

A tu co najwyżej 1 , może 2 MB szybciej

Czy wie ktoś gdzie jest wąskie gardło? po co robią takie kontrolery, skoro nie jest to conajmniej troszkę szybsze.

Pozdrawiam Wszystkich

rafalluz
komentarz
komentarz
Witam.

Mam taki problemik, używam już od jakiegoś czasu kieszeni na dysk 2,5 calowy. Łączyłem ja z moim laptopem HP DV9000, za pomocą kabla USB. Prędkość była taka sobie (do 30 MB na sek)

Obudowa ta ma interfejs SATA, i pomyślałem że dokupie expresscard-2xeSata II 54 mm. Niby jest to transfer do 3 GB\s. Oczywiście wiem że nie będzie mi tak dysk zasuwał, ale szczerze to liczyłem że może choć dwa razy szybciej niż na USB.

A tu co najwyżej 1 , może 2 MB szybciej

Czy wie ktoś gdzie jest wąskie gardło? po co robią takie kontrolery, skoro nie jest to conajmniej troszkę szybsze.

Pozdrawiam Wszystkich

Model dysku? Pojemność, rpm, ilość cache?

Ogólnie dyski twarde są przez 99% czasu zbyt wolne, by skorzystać z większej przepustowości oferowanej przez SATA. Zwłaszcza, jeśli Twój dysk jest mały, ma 5400 rpm lub mało cache (albo wszystko razem).

dav000
komentarz
komentarz

dysk jest wyciągnięty z lapka HP , tak jest opisany model, prędkość 5400 , pojemność 120GB , cache, nie wiem może zaraz spróbuje sprawdzić everestem.

obudowa jest od firmy delock, z tej też expresscard

mam wrazenie że to działa z taką predkością jak USB , czy myslisz że powinienem sprawdzić to z innym dyskiem , powiedzmy 3,5 cala, zasilany dodatkowo ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Dokładnie o tym mówiłem. To jest dość wolny dysk. Raczej nie ma potrzeby sprawdzać.

dav000
komentarz
komentarz

Jaki dysk Twoim zdaniem by poszedł szybciej? 7200 obrotów? A nie bedzie tak że jak podłącze taki dysk to znowu na usb jak i na estata bedzie ta sama prędkość?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.