x-kom hosting

Nowy dysk do 200zł

Cojestzajete
utworzono
utworzono

Płyta Główna Gigabyte GA-k8NE Chce kupić dysior 120-180 gb wiekszy mi nie potrzrbny płyte znacie więc doradźcie.

kozman
komentarz
komentarz

Za 200 zł można mieć Seagate 500GB więc nie wiem czy opłaca Ci się kupować ~160gb.

A miejsca jak każdemu zacznie brakować.

Seagate HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA 200.47 zł

Cojestzajete
komentarz
komentarz

Ciekawe gdzies go zobaczył?? Nie widziałem takich na Allegro. Poza tym mam kompa 3 lata ponad i nie zająłem na 120gb wiecej niż połowe więc nie mów że mi nie starczy. nie trzymam śmieci jak inni i tyle. wiesz jeśli będzie większy to ok. aby nie kosztował za dużo. Ja raczej myślełem nie przekroczyć 150 zł jak znajdziesz tańszy z takich co mówiłem to napisz.

kozman
komentarz
komentarz

A Allegro.pl to jedyne miejsce gdzie można kupić sprzęt?

Samsung Spin Point F1 250 GB -170 zł

Seagate Barracuda 160gb - 140 zł

Nie opłaca się kupować jednej części w internecie, lepiej skoczyć do komputerowego

i za podobne pieniądze kupić.

Cojestzajete
komentarz
komentarz

Samsungi nie maja u mnie przekonania.

rafalluz
komentarz
komentarz

Do 200 możesz WD5000AAKS lub Seagate 7200.11 500GB.

Co do pojemności, to nawet, jeśli nie jest potrzebna, to oznacza ona SZYBSZY dysk, bo dane są gęściej upakowane. Przy pracy codziennej może to mieć większe znaczenie niż szybszy procesor.

Cojestzajete
komentarz
komentarz

a są jakieś ograniczenia co do wielkości dysku w stosunku do proca czy ramu? że może nie uciążyć? Bo jeszcze może zewnętrznu kupić ale kolega sie za mną klócił że mi komp 1tb zewnętrznego nie uciąży.

rafalluz
komentarz
komentarz

Dyski są o WIELE wolniejsze od RAMu, gdyby nie właśnie RAM, proc się zanudziłby na śmierć, czekając na nie. Teoretycznie mógłby nie wyrabiać kontroler na płycie głównej, ale to się zdarza raczej w wyjątkowych wypadkach (np kopiuj 100GB z dysku PATA na SATA), a na pewno nie przy codziennej pracy.

Szybkiego dysku zewnętrznego za 200 zł tak łatwo nie dostaniesz. Coś za coś.

Cojestzajete
komentarz
komentarz

Mi chodziło czy będzie zamulało kompa duża ilość dysku. Nie ma być szybki aby był i komp działał. I chodziło mi czy jest jakaś maksymalna ilość dysku?

rafalluz
komentarz
komentarz

Nie rozumiem.

Duży dysk NIE ZAMULI kompa, większy dysk jest szybszy (bo dane są gęściej upakowane), abstrahując oczywiście od rpm i cache.

I przy codziennej pracy szybszy dysk może bardzo dużo dać (szybsze otwieranie się aplikacji, wczytywanie/zapisywanie plików, szybszy start/zamykanie się Windowsa).

Jak masz XP SP2/Vistę, to praktycznie nie ma ograniczeń na pojemność dysku (było 137GB, ale to przy starym XP bez SP)

Cojestzajete
komentarz
komentarz

Chodziło mi o to co powiedziałeś. To chciałem wiedzieć.

HarryMTG
komentarz
komentarz

to może i jak się podepnę żeby nie dawać nowych tematów;) Potrzebuje dysk do 150zł...minimalnie 160GB ale może być więcej jeżeli da się coś w tej cenie kupić;) płyta ga-p31-s3g.

kozman
komentarz
komentarz

HDD SEAGATE 250GB ST3250310AS SATA II 8MB 3+2LATA 154.79 zł

To byłby najlepszy wybór.

Cojestzajete
komentarz
komentarz

A gdzie go widziałes???

commanded
komentarz
komentarz

Tez jak kolega szukam nowego dysku za 200 zł +/- 50 zł. Jaki się teraz najbardziej opłaca kupić?

A co powiecie na: HDD SAMSUNG 640GB HD642JJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP?

Zastanawiam sie nad:

1. HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA

2. HDD SAMSUNG 640GB HD642JJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

Jeśli macie inne propozycje to bardzo proszę o podzielenie się nimi. Z góry dzięki.

Cojestzajete
komentarz
komentarz

Osobiście nie mam przekonania do samsungów. Z resztą weź na logikę duży dysk za taka cenę to chiński badziew moim zdaniem. Jaka może być jakość porównaj innych producentów oni nie dają takich wielkich za tyle.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.