x-kom hosting

Dysk, potrzebuję informacji.

Dadex
utworzono
utworzono

Witam, otóż mam taki problem. Potrzebuję dysku, ale nie uśmiecha mi się kupować przenośnego, gdyż taniej mogę kupić zwykły.

Mój komp:

- Płyta główna (ASRock K7S8X

- Ram 1024 DDR 400mhz

- Procesor Athlon 2400+ 2.00 GHz

- Karta graficzna – GeForce FX 5200 Ultra

- Zasilacz 450W

- dysk 40 GB.

I tutaj kilka pytań:

1. Są dyski: PATA (IDE/ATA) i Serial ATA (SATA), jaki podchodzi do mojej płyty? Wnioskuję, że PATA (IDE/ATA)

2. Czy jest jakiś limit który ogranicza mój komp (płyta główna?) co do maksymalnej pojemności dysku, tzn ile mogę dokupić, bo myślę o dokupieniu np. 200 GB i zostawieniu tej 40 czyli byłoby 240. Przejdzie?

3. http://allegro.pl/item484777165_dysk_wd_25...250_gb_ata.html

Czy podejdzie i czy to dobry dysk?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wydajność powinna być OK, WD produkuje świetne dyski, ja mam dwa tej firmy :) Aby obsłużyć dyski powyżej 137GB trzeba mieć XP SP2. W razie dalszych problemów, aktualizacja BIOS i wszystko pięknie i ślicznie.

cj7
komentarz
komentarz

1. To Twojej płyty pasują dyski PATA (IDE) 133/100/66/33 lub dyski SATA ale będzie potrzebna przejściówka (choć dla mnie niema sensu kupować SATA jesli płyta nie posiada takich portów).

2. Myśle ze nie powinno byc problemu (oczywiście Service Pack 2 i najlepiej sformatować dysk na system NTFS)

3. Osobiście nie kupowałbym używanych aa dyski twarde nie są w tej chwili drogie. Mogę polecić np. TEN

  • 2 tygodnie później...
Dadex
komentarz
komentarz

A taki dysk zewnętrzny, nie bedzie problemów?

http://allegro.pl/item493487854_wd_500_gb_...0_promocja.html

I jeszcze jedno pytanie... czy jak będę kupował nagrywarkę to też musi być ATA, a nie SATA?

dar55
komentarz
komentarz

nagrywarkę kup PATA

dysk możesz jaki chcesz , zewnętrzny nie polecam

Dadex
komentarz
komentarz

Czemu nie polecasz zewnętrznych?

dar55
komentarz
komentarz

wpisz w SZUKAJ -> zewnętrzny :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.