x-kom hosting

3 długie sygnały podczas odpalania systemu.

awisniew
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam następujący problem .

Posiadam płyte GIGABYTE ( niestety nie pamiętam modelu ).

Podczas uruchamiania systemu BIOS wydaje 3 długie sygnały. Dzieje sie to mniej wiecej raz na 3 uruchomienia.

Podczas gdy 3 długie sygnały sie pojawię , uruchamianie systemu zatrzymuje sie i wyskakuje następująca informacja.

Nacisnij F1 aby kontynuowac lub DEL zeby wejść do biosa.

Probowałem restartowac BIOSA i nic, wyjmowałem pamieć RAm ( mam 2x 1G) zamieniałem sloty na płycie głównej i nic.

Po jakimś czasie występowania błedu system zaczyna fixowac . Najczęściej brakuje plików DLL (różnych)

Moze ktos z was miał podobny problem lub wie co z tym zrobić???

Pozdrawiam .

swirek
komentarz
komentarz
Witam. Posiadam następujący problem .

Posiadam płyte GIGABYTE ( niestety nie pamiętam modelu ).

Podaj model, mozesz go odczytac bezposrednio z plyty glownej... Model i wersja (revizja). Mozesz tez zainstalowac sobie program Everest i tam sprawdzic model.

Podaj konfig reszty sprzetu. Procek, RAM, grafa, zasilacz.

awisniew
komentarz
komentarz

Płyta Gigabyte GA-M52S-S3P

Procek Athlon AM2 4000+

GOODRAM 667Mhz 2x1G

Zasilacz 400W

Grafika: Gforce 8600GT Overclock PALTI

swirek
komentarz
komentarz
http://bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm

Tutaj można obadać co oznaczają różne BEEP'y.

Od kiedy na plycie Gigabyte GA-M52S-S3P jest AMI BIOS??!! :blink: Zastanow sie najpierw i sprawdz czy to co piszesz sie zgadza.
Płyta Gigabyte GA-M52S-S3P
Ta plyta ma AWARD BIOS beepy sa tu: http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm

Jakie masz temperatury (procek, grafa, plyta)

Zasilacz 400W
Co to za zasilacz? Oprocz mocy wazna jest marka zasilacza.
zatrzymuje sie i wyskakuje następująca informacja.

Nacisnij F1 aby kontynuowac lub DEL zeby wejść do biosa.

Co jest napisane przed linijka z poleceniem zeby nacisnac F1?
awisniew
komentarz
komentarz

Patrzyłem na różne sygnały błedów z Biosa, ale nigdzie nie mogłem znalezc 3 długich sygnałów.

Raz mi sie zdarzyło ze zemiast 3 długich pojawiy sie długie następujące jeden po drugim.

swirek
komentarz
komentarz

Znalazlem jeszcze to: http://www.digipedia.pl/def/918869744.html Zobacz czy kreca sie wszystkie wiartaki. Szczegolnie ten na CPU.

EDIT:

The only Award BIOS beep code indicates that a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information. This beep code consists of a single long beep followed by two short beeps. Any other beeps are probably memory problems.

Jesli masz mozliwosc pozycz od kogos RAM i sprawdz na innych pamieciach. Byc moze Twoje Goodramy juz sie koncza.

awisniew
komentarz
komentarz

Nie wiem jaka jest temperatura procka poniewaz nie ma mnie w domu i nie moge tego sprawdzic.

Ale nie wiem czy to jest to . Ogolnie Komp moze chodzic przez kilka godzin i jest ok. Następnego dnia go włączam , jest zupełnie zimny i piszczy :/

Zasilacz nie pamietam jaka to firma, napewno nic kozackiego ( cena ok 100zl)

Co jest napisane przed linijka z poleceniem zeby nacisnac F1?

Nic . jest poprostu coś takiego :

Press F1 to continue or DEL to enter Bios.

Jest jeszcze takie info tylko nie pamietam w jakim miejscu dokładnie chyba pod tymi informacjami F1 i DEL

Enter to Bios to restart CPU frequency.

dar55
komentarz
komentarz

Enter to Bios to restart CPU frequency.
ustaw poprawnie FSB - częstotliwośc dla procka
awisniew
komentarz
komentarz

Jak to zrobić?? I dlaczego takie cos sie pojawia skoro nic przy tym nie grzebałem ?

swirek
komentarz
komentarz
CYTAT(awisniew @ śro, 19 lis 2008 - 18:49)

Enter to Bios to restart CPU frequency.

ustaw poprawnie FSB - częstotliwośc dla procka

Czyli 200 FSB i mnoznik 10,5x

Jak to zrobić?? I dlaczego takie cos sie pojawia skoro nic przy tym nie grzebałem ?
Jak? Sprawdz w instrukcji obslugi :) Dlatego, ze resetowales BIOS, wiec wartosci zostaly przestawione na jakies domyslne.
awisniew
komentarz
komentarz

No tak z tym ,że Bios został zrestartowany po pojawieniu sie problemu jako jedna z alternatyw , która miałaby rozwiązać problem . Przed restartowaniem BIOSU komunikat był identyczny.

swirek
komentarz
komentarz

Ustaw recznie FSB i CPU Multipier. Zobacz czy to rozwiaze problem.

Jest mozliwosc ze Ci BIOS gubi ustawienia bo np wyczerpala sie bateryjkla podtrzymujaca BIOS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.