x-kom hosting

Cykanie dysków

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

l.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Sprawdź dysk programem HD Tune, czy nie ma on żadnych bad sectorów, daj raport SMART. Słyszane przez Ciebie pikanie dysku to zapewne mechanizmy parkowania głowic, w czasie pracy głowice również są parkowane, dlatego można usłyszeć pojedyncze piknięcia. Gorzej jeśli przy uruchomieniu komputera lub odczycie pliku rytmicznie kilkakrotnie z rzędu stuka i jeśli go słychać (pika/stuka). Dysk najłatwiej uszkodzić robiąc twardy reset, czy odcięcie zasilania co najbardziej odbija się na HDD. Zrób skan powierzchni MHDD. Sprawdź jeszcze, czy dysk nie pracuje w trybie PIO (jeśli tak zmień na DMA),

cusek
komentarz
komentarz

Zgadzam się z Magiem ale także mam pewne zastrzeżenie bo jeśli jest tak jak mówisz to dlaczego padło USB?

majorszczak,bawiłeś się OC?

Jaki to zasilacz? Marka i moc,

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

Magik - Przeskanowałem ostatni dysk HD Tune'm, badow nie było. Dyski pracowały w trybie DMA. Co do twardego resetu to nie praktykowałem.

Na domiar złego wczoraj odebrałem dysk z reklamacji (wymiana na nowy), zrobiłem partycje, system, zamykam a tu w momencie odcięcia zasilania cyknięcie :/

Dodam jeszcze że 3 gniazda PCI przestały działać.

Cusek - nic nie podkrecalem

zasilacz: CODEGEN 300x1 moc 300W

Mag Magik
komentarz
komentarz

Możliwe, że jest to wina zasilacza, ten co masz to nic ciekawego..

dar55
komentarz
komentarz

pośrednio może i zasilacz ale bezpośrednią przyczyną jest płyta główna

na poczatek podmień zasilacz na jakis markowy , jak nie "odblikują" się USB i PCI to płyta z okno

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.