x-kom hosting

nie wykrywa dysku:/

malin987
utworzono
utworzono

witam:)mam taki problem: podlaczylem dzis stary dysk 8GB z innego kompa(starego) ale w biosie go nie ma wogole go nie widzi:/ mam podłaczony swoj dysk na ktorym mam windowsa XP i ten mi wykrywa a tego starego nie..kombinowalem ze zworkami i nic...a dysk jest dobry bo dzialal na starym kompie, ktory mi padl..a chcialem z niego tylko skopiowac wazne pliki..płyta głowna to: ECS K7VZA a bios: K7VZA Ver:3.7 09/04/2002 procesor AMD Athlon PECM 900MHz. co jest nie tak??co mam zrobić??czytalem duzo na forum ale nic mi nie pomaga:/

dar55
komentarz
komentarz

odłącz inne napędy i HDDz XP , wtedy sprawdź czy wykrywa ci stary dysk w biosie

podłącz na Master , jak nie to CS

malin987
komentarz
komentarz

niestety...zrobilem tak jak napisales i nic nie widzi tego dysku..:((to juz nic nie da sie zrobić??

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź czy jest sprawny na innym kompie , jak tak to będziemy szukac dalej

malin987
komentarz
komentarz

sprawdzilem i niestety nie wykrywa:/ tylko nie wiem dlaczego:( przeciez byl dobrya sa chyba jakies programy do montowania dyskow moze wtedy by go wykryl??

dar55
komentarz
komentarz

skoro nie wykrywa to pewnie dysk Kaput

możesz sprawdzić jeszcze softem producenta , ale pewnie nie pomoże , poczytaj http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=13852

malin987
komentarz
komentarz

hmm niestety nic:/ a wiesz co mam drugi dysk sprawny tej samej firmy moze udaloby sie przełozyc cos z niego zeby ten zadzialal..teraz mecze sie z innym dyskiem: system mi go widzi jako dwie partycje z tym ze jedna moge otworzyc a drugiej nie:/ wyskskuje ze sa pliki uszkodzone i nieczytelne pewnie ma jakies zle sektory jak to usunac zebym moglna niego wejsc??

malin987
komentarz
komentarz

:P a własnie że czytałem;] skanuje wlasnie ten uszkodzony dysk poprzez: start - uruchom - polecenie chkdsk f/ F: mam nadzieje ze pomoże...pewnie troche zejdzie..dam znac;]

oki juz mi zeskanowało;] udalo mi sie wejsc na dyski prawie wszystko mam;]a napisz mi jeszcze bo mialem tam trzy filmiki na .3gp z tela i je mam ale nie moge ich odtworzyc..dlaczego??moze mozna je jakos naprwic??

dar55
komentarz
komentarz

skopiuj je na dysk sprawny i wtedy spróbuj

malin987
komentarz
komentarz

no mam je na sprawnym ale maja male rozmiary i wyskakuje przy otwieraniu: failed to render to file:(

dar55
komentarz
komentarz

a kodeki masz poinstalowane ? K-lite zassaj i zainstaluj

malin987
komentarz
komentarz

mam wszystko bo mam pare innych i mi je odtwarza a tych co najbardziej mi na nich zalezało nie chce:((juz nie wiem co robic:/

dar55
komentarz
komentarz

konwerter na inny format :D np SUPER

malin987
komentarz
komentarz

probowalem skonwertowac na avi i nic z tego bo nie moze odczytac tych plikow:/ mozna jeszcze cos z tym zrobic??

rafalluz
komentarz
komentarz

Może i to będzie trudne, ale zdobądź LiveCD z jakimś linuksem i pod tym spróbuj przekopiować. Jeśli dysk był pod NTFS, to dystrybucja musi być w miarę nowa.

malin987
komentarz
komentarz

wlasnie dysk byl w FAT 32:/no i lipa:/

rafalluz
komentarz
komentarz

Skoro w FAT32, to nawet przedpotopowe by sobie poradziły (jakoś niedawno tak mi się udało odzyskać jakieś pliki na Knoppixie circa 2002). Przez "poradziły sobie" oczywiście rozumiem czytanie i pisanie przy fat32.

malin987
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc udalo mi sie czesciowo;] tema do zamkniecia..pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.