x-kom hosting

Samsung - niepokojące objawy

meingott@op.pl
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z moim dyskiem twardym SATA; niepokojące objawy, o których wspomniałem w temacie zaczęły się wczoraj: po uruchomieniu windowsa i załadowaniu systemu, dysk wydał z siebie ciche "cyk", zgasła dioda hdd, po czym komputer - najprościej mówiąc - się zawiesił. Ewidentnie system działał (poruszanie myszką, przesuwanie okien), ale nie mógł w żaden sposób odczytać czegokolwiek z hdd. Dysk co jakiś czas powtarzał cyknięcie. Po kilkunastu minutach odzyskał sprawność, jak gdyby nigdy nic.

Przy następnym uruchomieniu padł już przy próbie boota - tak samo zaczęło się od cyknięcia.

Przy następnym, podczas uruchamiania windowsa na cześć sekundy wyskoczył bluescreen i nastąpił restart.

Następnie powyższe dwa przypadki powtórzyły się parę razy, po czym systemowi udało się uruchomić. Po użyciu narzędzia sprawdzania dysku (C:), zawiesił się w pewnym miejscu (cyk), po chwili kontynuował, na koniec nie zgłaszając żadnych błędów.

Sam nie jestem pewien, czy to kwestia dysku, czy może zasilacza?

Dysk Samsung HD403LJ SATA, nie ma nawet roku, raz formatowany (na początek)

proszę o pomoc i pozdrawiam!

falcon1984
komentarz
komentarz

Wklej tutaj SMART dysku

Jaki masz sprzęt i jaki zasilacz ?

meingott@op.pl
komentarz
komentarz

smart w załączniku

zasilacz 250W, na razie więcej nie potrafię powiedzieć, jakich danych oczekujesz?

poza tym athlon 2400+, geforce 7600 GS, 1GB DDR, DVDRW

EDIT

Disk Checker stwierdza, że mam 8 zepsutych sektorów

EDIT2

heh, na d: mam ich jeszcze 50 :(

smart.PNG

post-29234-1227024661_thumb.png

fball
komentarz
komentarz

250w to zdecydowanie za mało i w dodatku pewnie no name. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.