x-kom hosting

Jaką kartę graficzną wybrać?

Blaine
utworzono
utworzono

Witam, otóż składam sobie komputer z myślą o grze w gierki, które naprawdę potrzebują siły (Crysis, Race Driver Grid, Assassins Creed)

Jak narazie mam:

Procesor: ATHLON 64 AM2 6000+ DUAL CORE

Płyta Główna: GIGABYTE GA-M56S-S3

RAM: 2GB

Karta graficzna: ?

Zasilacz: ?

Jaką kartę graficzną do tego wybrać, żeby grać przy tym zestawie:

1.

a) na full

2.

b) na medium (jeśli chodzi o ilość włączonych opcji w powyżej wymienionych grach)

3.

Idzie już do mnie GIGABYTE GeForce 9500GT 512MB i pytanie czy starczy ? W razie czego wymienię.

4.

Jaki zasilacz wybrać, dobra firma, bezpieczeństwo, ale przystępna cena.

Widzę na tym forum wielu Fachowców, mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę żeby mi pomóc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich!

Gość
komentarz
komentarz

9500 GT i Crysis Na High? Mażenia => Wymień Na Radeon 4850 => od Palita

ale najpierw podaj fundusze

Blaine
komentarz
komentarz

no 9500 i na medium, bo na minimum to wiem, że się łapie

zapomniałem o funduszach: do 400 PLN

i czy ramu za mało?

Gość
komentarz
komentarz
no 9500 i na medium, bo na minimum to wiem, że się łapie

zapomniałem o funduszach: do 400 PLN

i czy ramu za mało?

9800 GT / 8800 GT ;) na high spokojnie pograsz;]

Ramu akurat :) bo za te fundusze nie pograsz na v high w Crysis :P.. a do v high przydaje sie 4 GB ram-u :) ogolnie 2 GB to idealnie:)

Blaine
komentarz
komentarz
9800 GT / 8800 GT ;) na high spokojnie pograsz;]

Dzięki wielkie za wskazanie tych dwóch

Z tego co widzę, na allegro znacznie tańsza 8800, opłaca się dopłacić 100 PLN i mieć 9800? i jak do nich ma się 9600GT?

Akahan
komentarz
komentarz
Z tego co widzę, na allegro znacznie tańsza 8800, opłaca się dopłacić 100 PLN i mieć 9800? i jak do nich ma się 9600GT?

Nie :P To są te same karty, tylko 9800GT jest w 55nm i jakieś tam duperele z energią, kotlet jakich mało ostatnio u Nvidii, 9500GT to karta koszmarna na pewno nie bierz jej...

9600GT jest około 15% wolniejsza od 8800GT/9800GT, ale 8800GT można znaleźć w cenie 9600GT, więc 9600GT to w ostateczności, tak jak to ja musiałem zrobić :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie opłaca się, 8800GT to praktycznie tka sama wydajność co 9800GT

Akahan
komentarz
komentarz
(palita nie kupie)

Niby czemu szczególnie ten z niebieskim chłodziwem jest bardzo dobry, Palit stał się dosyć porządną firmą, a i w sumie nie ma po co dopłacać do "marki", tylko nie raz o serwis sie można czepiać...

Blaine
komentarz
komentarz
Niby czemu szczególnie ten z niebieskim chłodziwem jest bardzo dobry, Palit stał się dosyć porządną firmą, a i w sumie nie ma po co dopłacać do "marki", tylko nie raz o serwis sie można czepiać...

czytałem, że to najgorszy producent z tych dostępnych w Polsce

Akahan
komentarz
komentarz
czytałem, że to najgorszy producent z tych dostępnych w Polsce

Brednie...

Blaine
komentarz
komentarz

a pytam z ciekawości: czy GIGABYTE GeForce 9500GT 512MB pójdzie chociaż na medium? bo sprzedawca zapewniał mnie, że tak...

Nocturn
komentarz
komentarz

Sprzedawca to nawet "poklepie cie po ramieniu i powie, że mają tu kopa w dupę gratis, bo i tak ty płacisz" Odradzam ci 9500GT. Kolego, albo dozbieraj i kup 8800GT lub też po prostu kup używanego ( na gwarancji ) i wszystko będzie ok. Z tego co widziałem nie podałeś marki i mocy zasilacza, zrób to proszę ( zdejmujesz bok obudowy i spisujesz dane, z puszki w lewym górnym rogu - nie, żebym miał ciebie za totalnego laika, ale zawsze lepiej napisać dla jasności :) )

Akahan
komentarz
komentarz

To jest karta/kotlet 9500GT może i by poszło na med, ale czy będzie płynnie, a wyjdą gry za miesiąc/dwa, ta karta dzisiaj już jest bardzo słaba.

Blaine
komentarz
komentarz
Z tego co widziałem nie podałeś marki i mocy zasilacza

chodzi mi o to jaki w takim zestawie będzie najlepszy i cenowo do 150-200 pln

Blaine
komentarz
komentarz
9500GT ma wydajnosc 8600GT, na dzien dzisiejszy jest to slaba karta i nie oplacalna

masz ogolnie 400zl funduszy na zasilacz i karte, czy 400zl na sama karte

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9600GT+512 + http://proline.pl/sklep.php?prodid=CHIEF+GPS+450AA-101A (karta + zasilacz) ok 500zl

a jak tyle masz na sama karte to takiego 98GT http://proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+9800GT+512 420zl

wybrałem 9800gt :)

teraz mi chodzi o zasilacz do tego zestawu

Gość
komentarz
komentarz

ile pieniedzy posiadasz?? ogolnie polecam tego Chieftec'a 450W, ale mozesz kupic np 500W http://proline.pl/sklep.php?prodid=CHIEF+GPS+500AB-A roznica 25zł wiec wybor nalezy do ciebie (zapas mocy bedzie wystarczajaco duzy w 450W)

Blaine
komentarz
komentarz

zakupiłem Modularny Volcano 550W

dzięki wszystkim za pomoc!

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.