x-kom hosting

czy prawidłowa temperatura?

univega
utworzono
utworzono

siema. Mam procek celeron D 2,4ghz i podkęciłem go do 2,7ghz i temperatura przekracza 70[od 70 do 85C]czy moge jeszcze bardziej podkręcic??

swirek
komentarz
komentarz
siema. Mam procek celeron D 2,4ghz i podkęciłem go do 2,7ghz i temperatura przekracza 70[od 70 do 85C]czy moge jeszcze bardziej podkręcic??
Te procki do piece. Ale 85 to troche juz za duzo. To w stresie tyle mam nadzieje. Pasowaloby dac lepsze chlodzenie.

Albo jesli przypadkiem masz napiecie ustawione na Auto w BIOSie to zmniejsz napiecie dla procka, na jak najmniejsze, przy ktorym bedzie pracowac stabilnie.

Testy stabilnosci mozesz robic np programem StressPrime 2004, OCCT tez jest ok do takich testow, dziala z tymi prockami spokojnie.

univega
komentarz
komentarz

ok a jak zmniejszyć te napięcie???

swirek
komentarz
komentarz

ok a jak zmniejszyć te napięcie???
OK, a jaka masz plyte glowna? ;)
univega
komentarz
komentarz

Asrock P4VT8+

swirek
komentarz
komentarz
ok a jak zmniejszyć te napięcie???
Asrock P4VT8+
Na poczatek polecam instrukcje obslugi: http://download.asrock.com/manual/P4VT8+.pdf

Niestety nie da sie manipulowac napieciem procesora. Zostaje Ci, wiec zmiana chlodzenia na wydajniejsze.

univega
komentarz
komentarz

to jak zmienie chłodzenie na wydajniejsze to bende mogl podkręcic procek do 3,0ghz??a w jakim programie mozna sprawdzic temp procka po obciążeniem??

a czy takie chłodzenie bendzie dobre?? http://allegro.pl/item481116783_zalman_700...ra_prmocja.html

swirek
komentarz
komentarz

Ile masz kasy na chlodzenie?

univega
komentarz
komentarz

no do 80zł...... a te co link wczesniej dałem to debre opłaca sie kupic??

swirek
komentarz
komentarz
a te co link wczesniej dałem to debre opłaca sie kupic??
Nie mam dostepu do domen niektorych, podaj nazwe tego chlodzenia.

Ja moglbym Ci polecic takie: PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu

univega
komentarz
komentarz

ZALMAN 7000B AL CU tak te chłodzenie sie nazywa i czy opłaca sie kupic??

swirek
komentarz
komentarz

ZALMAN 7000B AL CU
Zdecydowanie wydajniejszy bedzie ten pentagram, ktorego polecilem.
univega
komentarz
komentarz

moze i tak ale jak on będzie wyglądał, ja nie chcę takich co będzie bokiem...wiesz o co chodzi?? bo wentylator będzie bokiem do procka...

swirek
komentarz
komentarz

W tym Pentagramie Freezone wentylator jest umieszczony rownolegle do plyty nad procesorem. Lezy poziomo na radiatorze.

swirek
komentarz
komentarz

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie moge wejsc na to allegro bo mam zblokowane domeny.

Chcesz zeby bylo tak:pentagram_hp_120_alcu_med.jpg

czy tak:freezone_hp_120_alcu_vertical_mini.jpg

czy moze tak:pentagram-hp-120-karakorum_1.jpg

univega
komentarz
komentarz

no to pierwsze...

swirek
komentarz
komentarz

To pierwsze to jest wlasnie PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu

Drugie to PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Vertical

Trzecie to PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum

univega
komentarz
komentarz

na allegro są tylko te pozostałe.tego co ja che to nie ma

swirek
komentarz
komentarz

Bo lepsze sa chlodzenia ktore stoja pionowo (prostopadle do plyty). Jest tak dlatego, ze pomagaja od razu wzbudzic cyrkulacje powietrza w obudowie, wyrzucaja powietrze na zewnatrz. Zajrzyj do dzialu: Polecane chłodzenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.