x-kom hosting

podłączenie dysku

lonerpl
utworzono
utworzono

musze wyciągnąć stary dysk twardy ze starego komputera i podłączyć go do nowego jak drugi dysk

nie mam o tym zbytnio pojęcia, będe starał sie zrobić to analogicznie, zobacze dokładnie jak jest obecnie podłączony i postaram się zrobić to samo w nowym kompie

jak się pomyle to moge spieprzyć nowego kompa albo dysk??

może mi ktoś mniej więcej napisać jak to zrobić? a może nie warto ryzykować i udać się do jakiegoś serwisu??

jestem komputerowym matołem...

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Nic nie zepsujesz. Podłącz ostrożnie szeroką taśmę do szerokiego złącza IDE dysku ( uważaj tylko na piny, by ich nie pogiąć ani nic ), podłącz czteropinową złączkę Molex - zasilanie do dysku - uważaj na ścięte kanty. Wszystko do siebie musi pasować. Zobacz jak ustawiona jest zworka na pierwszym, głównym dysku. Jeśli ustawiona jest na master ( opis będzie nadrukowany na obudowie dysku ) to w drugim dysku musi być zworka ustawiona na slave. Jeśli pierwszy dysk jest slave to drugi musi być master. I to już cała filozofia :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.