x-kom hosting

POMOCY-ATI X1650SE-Wysoka Temperatura!

Dumper2
utworzono
utworzono

Witam.

Niewiem co się dzieje ale gdy włącze np.jakąś gre po kilku minutach komp się zawiesza.Automatycznie przełancza na najniższą rozdzielczość ekranu i wyskakuje komunikat VPU RECOVER,gdy wyłącze w opcjach tą funkcje pozostaje mi tyko restart,gdy zostanie włączona do trzech razy sztuka i koniec.Najczęściej wyłancza się monitor za trzecim razem.Podejrzewałem że za duża temp.procka,ale po sprawdzeniu dokładniejszym i wyczyszczeniu z totalnego kurzu problem wciąż występuje,a temperatury procka w normach.Kombinowałem z sterownikami ,ale również bez większych korzyści.Na najnowszych minutka i po graniu,na starszych wersjach smigał czasami nawet po 10min.Acha,wyskakuje jakiś problem związany z AGP,ale wtym kompie karta jest podpięta pod PCI express.Ewerest pokazuje również problem-AGP jest wyłaczone... Dodam że karta grafiki jest dośc gorąca,ale poza miejscem gdzie jest zamontowany wiatraczek.Czy mogła pasc karta czy tez inny konflikt sprzetowy,przymiezam sie do wymiany karty,ale czy to konieczne?Komp byl kupiony nowy i nic niebylo modernizowane,po prostu po 3,4 miesiacach zaczoł się zawieszac.

Jakby mogło pomóc to podam mniej więcej parametry mego sprzętu--

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)

Nazwa płyty głównej MSI MS-7301 (Packard Bell OEM) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej VIA PT890

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

DIMM1: Micron Tech. 4HTF6464AY-53EE1 512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Typ BIOS'u Award (12/05/06)

Port komunikacyjny NetMos PCI Serial Port (COM3)

Port komunikacyjny NetMos PCI Serial Port (COM4)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny Bluetooth (COM5)

Port komunikacyjny NetMos PCI ECP Parallel Port (LPT3)

Ekran:

Karta wideo Radeon X1650 Series Secondary (512 MB)

Karta wideo Radeon X1650 Series Secondary (512 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon X1650 SE (RV516)

Monitor Dixon 1704B [17" LCD] (002834)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz (marka/moc)?

Próbowałeś z Omegami?

Właściwości --> Ustawienia --> Zaawansowane --> Smart Gart

jak masz teraz:

Fast Write ?

VPU Recovery ?

Na początek spróbuj wyłączyć przyspieszenie sprzętowe. Nic? Zresetuj BIOS.

Dumper2
komentarz
komentarz

Przerabiałem,niewiem co dalej ztym robic.Boje się ze jak wymienie karte wciąż po jakimś czasie będzie to samo.

Akahan
komentarz
komentarz

Podaj nazwę zasilacza i jego moc, a i jeszcze jedno podaj temp. procka, grafy, napisałeś czy w normie, ale na wszelki wypadek byłoby lepiej wiedzieć jakie to temp. ofc w idle i w stresie.

PS. Zasilacz pewnie to bani, więc i do wymiany, po czym tak sądzę? Po prostu widać, że to jakiś komp z marketu...

Dumper2
komentarz
komentarz

:) Z irlandzkiego marketu PCWORLD,kupiłem go półtora roku temu z wyższej pólki był brany.Kosztował prawie 1000 euro,niestety na tej wyspie poza DELLEM i Packard Bellem niebyło nic innego do wyboru,wybrałem tego drugiego.

Tak pokazuje mi EVEREST-

Temperatury:

Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 29 °C (84 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 32 °C (90 °F)

Aux 2 °C (36 °F)

Seagate ST3250820AS 36 °C (97 °F)

Wentylatory:

Procesor 2344 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.28 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.04 V

+12 V 14.17 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

VBAT baterii CMOS 3.25 V

Debug Info F FF 48 FF FF FF

Debug Info T 31 29 02

Debug Info V A0 C5 CB CB E9 D2 BD (01)

Z tego co wiem ta karta nieposiada czujnika temperatury.Atak pozatym to jestem raczej laikiem i szczerze niewiem nawet jak sprawdzic ten zasilacz.Zastanawia mnie dlaczego tak się stało.komp systematycznie czyszczony wraz z karta grafiki,nowa pasta nalożona na grafe itp.

damib
komentarz
komentarz

temperatury dobre ale ja bym jeszcze sprawdził programem Speed Fan dla pewności i podaj nam koniecznie jaki masz zasilacz bo Everest przekłamuje napięcia bo to 14V dla lini 12 to o wiele za dużo

Akahan
komentarz
komentarz
Atak pozatym to jestem raczej laikiem i szczerze niewiem nawet jak sprawdzic ten zasilacz.Zastanawia mnie dlaczego tak się stało.komp systematycznie czyszczony wraz z karta grafiki,nowa pasta nalożona na grafe itp.

Ile tej pasty dałeś? A żeby zobaczyć jaki się ma zasilacz musisz odkręcić boczną ściankę obudowy i tam na zasilaczu powinna być firma i moc.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Zresetuj BIOS.

to też przerabiałeś?

Dumper2
komentarz
komentarz

Witam.

Dzięki za pomoc w rozwiązywaniu problemu.

Awięc tak-- SYSTEM 26C

CPU 22C

AUX 9C

HD0 27C

TEMP1 40C

CORE0 22C

CORE1 25C

Zsilacz dołanczam na fotce.

DSC00032.jpg

post-29147-1227024687_thumb.jpg

Akahan
komentarz
komentarz

Zasilacz spoko, jednak jak dotykasz jest gorąca, ale nie parzy to nie powinna się przegrzewać, ale na oko to nic zrobić nie można.

Dumper2
komentarz
komentarz

Właśnie,parzy podczas normalnej pracy,przy np.graniu niema szans by przytrzyma palca dłużej niż 2sekundy.Zreszttą o jakim graiu ja pisze,Most Wanted to jakieś góra 5min.po uruchomieniu świerzo komputera.Może umiścic zdjęcie i zaznaczyc element który ulega przegzewaniu?

Załanczam fotke,podczas graia zaczynając od niebieskiego odznaczenia na karcie można wode gotowac,od czerwonego odzdnaczenia już jest masakra.Podczas pracy samego np.windowsa ta druga (czerwona) pozostaje tylko gorąca,ale nie do wytrzymania trzymając palcem.

DSC00033.jpg

post-29147-1227032254_thumb.jpg

Lewy12
komentarz
komentarz
Zasilacz spoko

Na bAnak moim zdaniem 250W to jest stanowczo zamało jak na ten komputer zmień zasilacz jak najszybciej napewno to jego wina.

Dumper2
komentarz
komentarz

Ciekawe,ale chyba za duze zasilanie spowoduje przegzewanie się,a nie za małe.To tak tylko po mojemu myśle,chyba że w komputerach jest inaczej i się grubo myle.

Jak zresetowac bios?

Widac ze trafiłem na kolejne forum takie jak inne,chyba podobnie jak z polskimi mechanikami samochodowymi :) No nic.Jeszcze raz dzieki.

Akahan
komentarz
komentarz
Na bAnak moim zdaniem 250W to jest stanowczo zamało jak na ten komputer zmień zasilacz jak najszybciej napewno to jego wina.

Być może, ale ten zestaw nawet 200W w stresie nie powinien pobierać, fakt może na mało, ale firma dobra...

EDIT:

Mu chodziło o to, że zasilacz dostarcza za miało mocy i to powoduję te całe problemy...

Dumper2
komentarz
komentarz

Witam.

Skoro nikt niejest wstanie mi pomóc to może jest ktoś wstanie doradzic jaką karte dobrac pod ten zestaw do powiedzmy okolo 300zł.

bush
komentarz
komentarz

wyczysc wentyl, kup jakier radiatori na pamieci przyklejane. I wstaw na to jakies 80 mm zeby wialo na ten caly pulk radiatorow.

bush
komentarz
komentarz

kup przyklajane radiatory na pamiec ram np.

http://allegro.pl/item485572125_radiatory_...ne_8_sztuk.html

Wyczyszc ladnie wentylator od grafiki i naloz nowa paste.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.