x-kom hosting

Problem z dyskami! Pomocy!:D

oksiu
utworzono
utworzono

Mam w domu stary komputer do "internetu". Mam w nim dysk 10 GB i znalazłem niedawno u kuzyna dysk 8 GB. Podłaczyłem go ale nie chce ruszyć. Tzn. Rusza ale blokuje tamten dysk na którym jest windows. Sformatowałem ten dys 8GB. Ale i tak nie chce ruszyć z tego starego gdzie jest windows. Nie wiem co mam zrobić ?? :unsure: proszę o rade!! Z góry dziękuje! :)

Gość
komentarz
komentarz

A zworki ustawiłeś prawidłowo?

Tam gdzie jest Windows daj na master, a ten znaleziony dysk na slave. Jak nie pójdzie to odwrotnie :)

ejay
komentarz
komentarz

Może być tak że te 2 dyski będą się gryzły. Spróbuj z tymi zworkami (jak napisano piętro wyżej). Jeśli to nic nie da to musisz sobie odpuścić używanie tego drugiego dysku. Ja np. też mam 2 dyski jeden i drugi Seagate. Podłączałem drugiego prawidłowo zworkami taśmami Cable select nawet na drugim pasku osobno i z cdromem. Za każdym razem jak wszedłem do systemu to dyski "strzelały" przeskakiwała głowica czy jakoś tam i system się wieszał. Więc odpuściłem sobie odłączyłem ten drugi dysk i wszystko jest cacy. Być może ktoś z forumowiczów podpowie Ci że trzeba upgradować BIOS komputera ale to chyba i tak nic nie da tym bardziej że dysk jest "stary"(w domyśle 8GB). Zastanawia mnie jeszcze ta rzecz że udało Ci się go zformatować czyli jakoś tam dysk się zalogował czyli zworki są dobrze czyba że odłączyłeś w tym czasie dysk z Windowsem. W każdym bądź razie uważaj żebyś przy tym żąglowaniu dyskami nie zformatował sobie dysku z Windowsem.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.