x-kom hosting

[Ubuntu] Kilka pulpitów

iostream
utworzono
utworzono

Przed chwilą stałem się użytkownikiem Ubuntu ;) Dortychczas nie miałem styczności z linuksem, mam dwa, banalne pytania.

1. Jak włączyć w Ubuntu mechanizm kilku pulpitów (kostka). Korzystam ze środowiska graficznego GNOME.

2. Nie potrafiłem skonfigurować w Ubuntu polaczenia DSL (Dialog). Gdzie znajde zarządzanie połączeniem lokalnym? nie potrafiłem znaleźć miejsca gdzie skonfiguruje tak jak na viscie protokół w wersji 4 (TCP/IPv4) - ip, bramka podsieci itd...

n31T
komentarz
komentarz

Tu masz instrukcję konfigurowania połączenia http://www.gallegro.republika.pl/DSL.pdf

localh0st
komentarz
komentarz

Co do kostki pulpitu, mniemam, że trzeba zainstalować sterowniki graficzne do akceleracji, skonfigurować Xorg i zainstalować całego Compiza:

sudo apt-get install compiz fusion-icon
luq
komentarz
komentarz

Co do punktu 2 to ifconfig z terminala. Chodź jest gdzieś graficzna wersja do zmieniania ustawień sieci.

Edit. Właśnie to, to co przedstawił Sheo ;)

Może się przyda http://wls-team.ovh.org/article.php?article=4

iostream
komentarz
komentarz
Co do kostki pulpitu, mniemam, że trzeba zainstalować sterowniki graficzne do akceleracji, skonfigurować Xorg i zainstalować całego Compiza:
sudo apt-get install compiz fusion-icon

Szczeze mowiac nie wiem nawet co to Xorg ani Compiz. Moglbys to rozwinac?

n31T
komentarz
komentarz

Są to dodatki do linuksa, ale pulpity chyba ustawiało się w ustawieniach gdzieś pamiętam.

EDIT

faktycznie, do kostki potrzebujesz compiza

iostream
komentarz
komentarz

Instalacja Compiza to po prostu wklepanie w terminalu linijki

sudo apt-get install compiz fusion-icon

a co z tymi sterownikami graficznymi do akceleracji i konfiguracją?

Hammer
komentarz
komentarz

Zainstaluj EnvyNG, za pomocą tego zainstalujesz sterowniki do karty

Wydajesz polecenie

sudo apt-get install envyng-gtk

Potem wchodzisz w Aplikacje->narzędzia systemowe-->EnvyNG dalej zobaczysz, instalacja jest banalna

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.