x-kom hosting

Pamięć na karcie intela GMA 4500MHD

Roman168
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam posiadam kartę graficzną GMA 4500MHD i korzystam z niej na Win xp. W specyfikacji jest napisane ze ma ona 768MB a u mnie wyskakuje 256.

No i wszystko mi się zacina... a mam pozostałe rzeczy: Procek - core2 duo 2Gh, ram 4 GB czy to wina sterowników czy poprostu ta karta jest tak badziewna.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Edytowane przez Lipton
Zmiana nazwy tematu.

cod3r
komentarz
komentarz

Moim zdaniem to wina karty bo żadna karta zaintegrowana nie jest dobra :) pozdr

Roman168
komentarz
komentarz

No kurcze ale zeby nawet taki badziew jak assasin się zacinal... nie wiem czy to sterowniki czy co... bo wyglądają mi moje sterowniki na ogólne.....-->Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family

Lewy12
komentarz
komentarz
taki badziew jak assasin się zacinal...

ta gra ma spore wymaganie więc się nie dziw że nie możesz sobie w nią pograć.Jedyne wyjście to kupno nową karte grafiki.

  • 1 miesiąc później...
aaabbbccc
komentarz
komentarz

Zarejestrowalem sie na tym forum tylko i wylacznie z jednego powodu, nie napisze wiecej komentarzy wiec banowanie konta i tak nic nie da.

Romku zadne gry nie beda chodzily Ci "bajerancko" nawet na najbardziej "wypasionych" laptopach, przeznaczeniem w/w sprzetow sa do pracy lub nauki, gry niestety nie wchodza w gre, no chyba ze planujesz zakup czegos za ponad 10000zl.

Pomimo tego ze masz taki wypasny procesor 2.0 c2d i 4gb ramu masz przy okazji dysk z 5000 obrotow (no chyba ze to ssd a ja o czyms nie wiem) ogolnie nawet jeszcze bardziej syfne gry niz assasins creed beda Ci zcinac. Pomysl nad nowym laptopem, bo pewnie w nim nie wymienisz juz karty graficznej i na przyszlosc doczytaj troche i wybierz 80GB dysk ssd zamiast 250GB dysku z ata 5400obrotami.

Bardzo mnie ogolnie smieszy postawa takich ludzi, ktorzy kupuja laptopa zeby pochwalic sie znajomym, ze nie maja stacjonarki w domu a laptopa (oh ah). Smiesza mnie Ci wszyscy tatusiowie ktorzy sa namawiani na kupno drogiego sprzetu i sa tak latwo manipulowani przed sprzedawcow, wiadomo, bo lepiej sprzedac laptopa za 2000 niz stacjonarny za 500zl. TAK! komputer ktory kosztuje 500zl jest lepszy od Twojego laptopa! I to w kazdym mozliwym aspekcie!

Osobiscie mam kilka pc-tow jak i lapkow w domu (jednego nawet z podobnymi parametrami jak Ty), jednak nie odwazam sie wlaczac gier bardziej wymagajacych niz quake3 (wprawdzie przeszkadzaja mi w tym niekompletne jeszcze sterowniki pod linuxa, ale nie o tym mowa).

A teraz fajne doswiadczenie, idz do sklepu (tatusiu) wez cennik do reki spojrz na ceny takich czesci:

MSI K9

AMD athlon X2 4400

2GB goodram 600

Geforcea 7800

100GB dysku ATA

zasilacza 360 wat

obudowy

Podlicz i zrozum jakim byles kretynem kupujac laptopa, ktory przegra na wydajnosci w kazdej mozliwej grze w jaka bedziesz mogl zagrac.

A teraz moral:

JEZELI NIE POTRZEBUJESZ LAPTOPA DO STUDIOW, NIE JEST CI POTRZEBNY W PRACY, NIE PODROZUJESZ DUZO I NIE POTRZEBUJESZ MIEC SPRAW ZWIAZANYCH Z TWOJA FIRMA ZAWSZY PRZY SOBIE - kup zwyczajny stacjonarny komputer

  • 1 rok później...
Gość
komentarz
komentarz

aaabbbccc komputer za 500 zł ma lepsze parametry od jego lapka??
Może po prostu trzeba było kupić laptopa z dedykowaną kartą graficzną.
Zauważ że nie każdy ma dużo miejsca w domu a gra np. okazjonalnie jak jest jakaś fajna gra i dlatego wybierze sobie laptop.
Mój kolega kupił ostatnio taki laptop [code]http://allegro.pl/item951224697_cena_szok_laptop_hp_dv5_2_53_4gb_320_15_gw_xp_fv.html[/code] i nie narzeka, gry mu chodzą płynnie. Może nie jest to szczyt techniki i nie wszystko jest wykorzystywane na maxa w tym lapku ale bynajmniej jest to bardzo dobry sprzęt.
A komputer za 500 zł?? Znalazłem [code]http://allegro.pl/item948428191_e3300_2x2_5ghz_asus_1gb_ddr2_vga_x3100_420w_i_box.html[/code] i nie jest on lepszy od laptopa kolegi ?Toshiby?
Więc drogi kolego jesteś dla mnie osobą która w tym temacie swoje zdanie i ja to szanuję ale proszę Cię o jedno, nie wprowadzaj ludzi w błąd, ok?
I nie krzycz.
A do tego przeczytaj netykietę. To tak na przyszłość...

zarowaaa
komentarz
komentarz

Ta karta korzysta z pamięci operacyjnej RAM zamontowanej przez Ciebie na płycie głównej, w BIOSie ustawiasz ile RAMu ma być przydzielone do zintegrowanego GPU. Niestety, nie pograsz na tym w nowe tytuły.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.