x-kom hosting

Problem z Dyskiem HDD SEAGATE 500GB

Kjuba1992
utworzono
utworzono

Witam posiadam płytę główną Asus P4V8X-X (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) posiada 2 gniazda Sata (Sata1 i Sata2)

z procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (21 x 133) pamięć fizyczna 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Posiadam teraz 2 dyski

Dysk fizyczny1 Maxtor 6L160P0 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Dysk fizyczny2 WDC WD800JB-00JJC0 (80 GB, IDE) (z systemem operacyjnym)

Dokupiłem dysk HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32M

Barracuda 7200.11 SATA 3Gb/s 500-GB Hard Drive

I jest taki problem że po podpięciu tego dysku komputer go nie widzi nawet w Biosie go nie pokazuje;(

Po odpaleniu programu EVEREST Ultimate Edition od razu go wykrywa i pokazuje jego dane techniczne :(

Wyciągałem i przestawiałem zworkę i nic nie mam pojęcia co to może być, może ta płytka nie może obsłużyć tak wielkiego dysku???

Proszę o pomoc ;] Z wszystkie dobre rady bardzo dziękuje. :D

falcon1984
komentarz
komentarz

Czyli w Windowsie dysk widać ?

Utwórz na nim partycje NTFS, daj im literki i nazwy i powinny się pojawić w Mój komputer

Kjuba1992
komentarz
komentarz
Czyli w Windowsie dysk widać ?

Utwórz na nim partycje NTFS, daj im literki i nazwy i powinny się pojawić w Mój komputer

Tylko w jaki sposób skoro po podpięciu on go nie wykrywa. Ja ten dysk dokładam jako dodatkowy.

falcon1984
komentarz
komentarz

No, ale napisałeś że Everest go wykrywa ?

Jak to możliwe skoro BIOS go nie wykrył ?

Kjuba1992
komentarz
komentarz

Właśnie mi się udało to rozgryźć

Dysk nie miał zrobionych partycji. Uruchomiłem Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Dyski i woluminy -> kliknąłem w prawej dolnej części okna prawym przyciskiem "pasek" dysku prawym przyciskiem myszy i wybrałem formatuj wybrałem sobie później system plików i gotowe;]

Dzięki z szczere chęci pomocy ale jakoś mi się samemu udało rozwiązać ten problem :)

Bałem się że płyta nie jest w stanie zobaczyć tak wielkiego dysku......

falcon1984
komentarz
komentarz

Fajnie, ale dokładnie to samo napisałem ci w 2 poście, żeby dysk sformatować NTFS-em i porobić partycję :P

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Miałem dokładni taki sam problem. Do obsługi Serial ATA wymagany jest Windows XP SP2. Gdy miałem bez żadnego SP, lub z SP1 dysk także w ogóle nie był wykrywany. Warto jeszcze sprawdzić w BIOS, czy Parranel SATA nie jest ustawiane na Disabled.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.