x-kom hosting

Pendrive zawiesza mi komputer

drzewko
utworzono
utworzono

Po włożeniu pendrive'a do slotu po 5 sekundach zawiesza mi sie komputer. Myszka ani klawiatura nie reagują. Pen jest formatowany na innym komputerze i to nic nie daje. nic nie daje włożenie do innego slotu. Przy włożeniu innego pendrive'a dzieje sie to samo. Przy próbie włączenia windowsa z włożonym juz Penem, w końcowej fazie ładowania się systemu pojawia się czarny ekran i nie idzie dalej nic zrobi.

Proszę o pomoc :(

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterowniki Interfejsu USB-HID

drzewko
komentarz
komentarz

niestety to nic nie daje ;/ zainastalowalem nawet poprzednia wersje windowsa, na ktorej wczesniej pen mi dziala, no ale niestety teraz nie dziala ;/

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Na innym komputerze działa bezproblemowo? W każdym gnieździe USB u Ciebie występuje taki problem? Jak działają urządzenia typu klawiatura, mysz podpinane pod USB? Z innymi pendrive występuje ten sam problem?

drzewko
komentarz
komentarz

tak, pedn dziala na kazdym innym komputerze. na moim nie dziala zadana pamiec flash, wlozenie obojetnie jakiego pena do gniazda zawiesza mi kompa. mysz, klawiatura, a nawet kierownica dzialaja normalnie...

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Uruchamia się automatyczne wykrywanie nowo zainstalowanego sprzętu? Jeśli nie, to najprawdopodobniej Windows siadł i przydałby mu się format, bo usługa P&P nie działa prawidłowo w przypadku dysków przenośnych. Innego wyjścia nie widzę. Zobacz też w BIOS, czy coś z konfiguracją USB nie jest poprzestawiane brzydko. Najprawdopodobniej będzie to format + instalacja kompletu sterowników. Jeśli to nie pomaga to serwis i najprawdopodobniej uszkodzenie płyty głównej ( elementy odpowiedzialne za porty )

Edit: Popatrz jeszcze po usługach w Winie, czy nie wyłączyłeś przypadkiem obsługi dysków przenośnych.

Edit 2: Nie instaluj żadnych poprzednich wersji. Windows XP SP2 będzie najlepszy, bo obsługuje USB 2.0 oraz SATA

drzewko
komentarz
komentarz

opcja z windowsem nic nie da, bo zainstalowalem juz nowy (inny) i dzieje się to samo. co do biosu, to nie widze tam wielu mozliwosci zmiany, choc za bardzo sie na tym nie znam.

Serwis tez pewnie odpada, moja plyta glowna ma pewnie z 5 lat i watpie ze komus bedzie sie jeszcze chcialo tam zagladac ;/

pewnie pozostaje zmiana kompa :D

Mag Magik
komentarz
komentarz

drzewko

Wejdź w menadżera urządzeń i usuń co tam będzie pod gałęzią USB.

Możesz po tym zrobić >>akcja>>skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętowych, albo restart komputera - sam wszystko poinstaluje ponownie.

...

jeżeli pendrive znowu zawiesi system - panel sterowania>>narzędzia administracyjne>>podgląd zdarzeń>>system

Powinna być informacja oznaczona error. Rozwiń ta pozycje, zrób zrzut ekranu i wyniki daj na forum.

Jeśli to nie pomoże, sprawdź to: KLIK

drzewko
komentarz
komentarz

Mag Magik

Dzięki za chęć pomocy. Niestety zrobiłem tak jak poradziłeś w pierwszym kroku, wywaliłem wszystkie stery od USB, instalowało nowe, po włożeniu pena system zawisł. Nie można oczywiście nic zrobić, więc tylko mechaniczny reset... Po włączeniu wszedłem w narzędzia administracyjne, itd, ale tam żadnego błędu nie znaleziono.

Co do opcji drugiej, tej podanej na stronie forum.dobreprogramy.pl, to niestety:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\ADILOADER

ja nie posiadam pliku o takiej nazwie ;/

pewnie trzeba juz kompa na śmieci wynieść

dar55
komentarz
komentarz

podaj model płyty głównej

drzewko
komentarz
komentarz

Nazwa płyty głównej ASRock K7S8XE v3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.