x-kom hosting

[Rozwiązany] Komp odpala sie na 3 sekundy

piterek81
utworzono
utworzono

Witam.

Moja konfiguracja

pł gł gigabyte 965

proc intel 2 rdzenie E6420

ram 3 gb

dysk1 500Gb sata

dysk2 1Tb sata

grafa GF8600GT passive pciex

zasilacz trust 420W

Do tej pory było spoko, ale od momentu kiedy dokupiłem sobie dysk twardy (1Tb) komp ma problemy ze startem.

Odpala sie na 2-3 sekundy i wyłacza, po czym sam po kolejnych 2 sekundach dokonuje próby odpalenia, średnio po 3-10 takich startach udaje mu sie w końcu uruchomić, czyli spokojnie sobie ładuje system itp.

Dotychczas nie miałem takich problemów, może raz na miesiąc miał jakieś ale na starcie.

Ciekawe, że jak odłączę od zasiłki któryś dysk czy 1 Tb czy 500GB to staruje za 1 razem, dotychczas miałem 2 x 500Gb i działał normalnie, czyżby 1Tb tak dużo prądu brał ze mi zasiłka siada?

Zasilanie zarówno z prosto z sieci jak i pilnowane przez UPS problemy te same.

Dotychczas w grach nie było problemu, nie wiem jak teraz bo windowsa mam na nowo, zresztą niewiele gram.

Czy moge od razu iść wymienić zasilacz czy może to byś coś innego?

Kropacz
komentarz
komentarz

Wydaje mi sie ze poprostu zasilacz nie wytrzymuje, wymien na jakiegos chiefteca czy corsaira

falcon1984
komentarz
komentarz

Trust to nie jest zasilacz, to jest po prostu szmelc

Sugeruje ci kupić sobie porządny zasilacz bo szkoda kompa z prockiem C2D i grafiką 8600GT i tyle dysków trzymać na takim dziadostwie. I radzę go zmienić jak najszybciej. Z tego co piszesz to zasilacz jest winny na 99% skoro po odpięciu jednego dysku już odpala

Sugeruje zakup:

Chieftec GPS 450W

albo jak masz kasę to bardzo cichy: Corsair VX 450W

piterek81
komentarz
komentarz

No to już się upewniłem na bank ze zasiłkę mam do kitu, wiec po wypłacie szykuje się zakup nowego zasilacza, więc tak, ma to być bardzo ciche, bardzo kosząca jest opcja tych 19dBA w corsairze, kontra 26dbA chiefteca, i jak widać cisza kosztuje.

Chieftec GPS 450W 170 zł

Corsair VX 450W 250 zł

Falcon> widze w opisie ze masz tego corsaira, i jak faktycznie to takie cichutkie jest?

Jak kupowałem zasilacz to własnie wybrałem tego trusta bo bardzo cichy jest, porównywałem do chieftec'a to chieftec strasznie "piskliwy" ma ten wiatrak.

Dzieki za porade co teraz jest dobre z zasilaczy, pozdrawiam.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, mój jest bardzo cichy, praktycznie niesłyszalny jak się siedzi przy biurku, także polecam Corsaira :)

  • 4 miesiące później...
piterek81
komentarz
komentarz

I jednak styczniowa wymiana zasiłki na corsaira vx 550 rozwiązała problem, fakt kosztem ubytku 400PLN z portfela, ale starczy na dłużej /widać porządne to, ciężkie jak diabli - 3kg w sumie ponad 0,5kW to ma uciągnąć maksymalnie.

Z ciekawości zważyłem to i tego starego co był/ komp się odpala jak należy, troszkę to głośniejsze od tego dziwnego trusta, a skubany też ciężkawy - 1,3kg na wadze mu pokazało, więc coś tam w środku jest upchane, chodzi nadal w maszynie o znacznie mniejszym zapotrzebowaniu na prąd, zastąpił feel'a /kawałek blachy 0,6 kg , czyli puste w srodku :)/.

I wreszcie dyski są o wiele szybciej w biosie wykrywane, dotychczas zajmowało mu to z 5 sekund, teraz są od razu.

BlackRaven
komentarz
komentarz

I jednak styczniowa wymiana zasiłki na corsaira vx 550 rozwiązała problem
Ten model jest akurat produkowany przez inną firmę niż wersja 450W, jest nieco mniej zachwalany i może być również nieco głośniejszy. Ale nadal jest to bardzo dobry zasilacz, najważniejsze że udało się rozwiązać problem. Temat zamykam.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.