x-kom hosting

montaż filmu a płyta główna / karta graficzna

pedro777
utworzono
utworzono

witam

i proszę na wstępie o wyrozumiałość ... nie znalazłem analogicznego wątku ...

mój aktualny profil sprzętowy to :

płyta : asus m2a-mx

procesor : 4600 amd athlon 64 x2 dual core 2,4ghz

kości pamięci : 2 x 1 gb hynix

karta graficzna : gigabyte nvidia geforce 6600 256/128

zasilacz : chieftec gps-450aa-101a (450w)

zestaw pracuje bez zarzutu do momentu próby obróbki filmu (montaż plików avi(ca500mb) + efekty) przy pomocy ulead video studio 9. program (nie komputer) się wiesza z informacją : "za mało pamięci". w tym czasie w menadżerze zadań użycie procesora wzrasta do 100% a użycie pliku stron ponad 2gb.

w poprzednim zestawie opartym na płycie gigabyte k8nf-9 (płyta się "zepsuła" - stąd wymiana + wymiana procesora, kości na mocniejsze) wszystko było w porządku... przy tej samej karcie graficznej.

w biosie zmieniłem ostawienia dla grafiki "uma frame buffer size z [auto] na [256] ... nie poskutkowało .... :unsure:

z góry dziękuję za komentarz ...

pc12
komentarz
komentarz

Całkiem możliwe, że próbujesz enkodować zbyt wiele rzeczy na raz lub też kodek wideo pochłania zbyt dużo pamięci przy kodowaniu. Jeśli równolegle kodujesz również audio, spróbuj najpierw zrenderować tylko wideo bez dźwięku, a potem jeszcze raz zrenderuj powstały plik z audio.

Lipton
komentarz
komentarz

Pracowałem na tym programie (laptop HP6820s) wszystko było ok. Przychodziło do uruchomienia filmiku w tym małym czarnym okienku i była kicha, ścinał się i w ogóle. Profesjonalne programy do obróbki wideo potrzebują niestety ponad 2gb pamięci.

Gość
komentarz
komentarz

A jaki masz system plików na dysku i jaką wielkość pliku wymiany?

pc12
komentarz
komentarz
Pracowałem na tym programie (laptop HP6820s) wszystko było ok. Przychodziło do uruchomienia filmiku w tym małym czarnym okienku i była kicha, ścinał się i w ogóle. Profesjonalne programy do obróbki wideo potrzebują niestety ponad 2gb pamięci.

Dokładnie. Im więcej RAMu, tym lepiej. Chociaż swego czasu udało mi się sklecić przyzwoity filmik na Ulead Video Studio 10 przy jedynie 512 MB. Co prawda pojawiło się parę drobnych artefaktów, ale i tak efekt końcowy był niczego sobie.

pedro777
komentarz
komentarz
A jaki masz system plików na dysku i jaką wielkość pliku wymiany?

Dzięki za feedback ... okazało się że mój post przedarł się na forum - wczoraj wszystko wskazywało, że coś żle wysyłam ....

System plików NFTS ...

Wielkość pliku wymiany (stronicowania ???) 3070 MB (ręcznie to przestawiałem).

Faktycznie ... problem pojawia się przy wstawianiu napisów ...

Żeby było weselej na próbę obrabiam film w formacie (tzn. z rozszerzeniem) mpeg a nie avi ... bez napisów ale o wielkości ponad 5 GB ... !!! Żadnych problemów.

Co prawda nie wiem jeszcze co będzie w trakcie renderowania ale jestem mocno zdziwiony ...

Wydaje mi się, że sprzęt jest wystarczający (???) chyba że z kartą graficzną coś jest nie tak ... chociaż sprawdziłem - system daje info, że urządzenie działa poprawnie i zrobiłem test karty graficznej przy pomocy 3DMark03 (jestem raczej laikiem i nie wiem czy to właściwy test ... no w każdym razie w wynikach nie wyczytałem niczego złego, nic mi po oczach nie dało ... no chyba że się mylę :unsure: )

Generalnie program sobie chwalę ... choć wychodzi na to, że to wspomnienie ...

Z góry dziękuję i proszę o dalszy komentarz ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.