x-kom hosting

Maxtor Basics 500 GB - nie działa

steevenski
utworzono
utworzono

Witam,

w sierpniu tego roku w szwedzkim Media Markt zakupiłem dysk zewnętrzny Maxtor Basics Desktop o pojemności 500 GB . Wczoraj podpiąłem go pod laptopa po jakimś tygodniu przerwy w działaniu. Dysk działał przez około godzinę czasu, po czym się wyłączył. Odłączyłem go od zasilania i podłączyłem ponownie i też nie działał. To samo działo się po działaniach z kablem USB. Teraz dysk po podłączeniu do prądu włącza się - słychać, że talerze się kręcą, ale komputer go nie wykrywa - po jakimś czasie się wyłącza. Dioda na dysku zapala się tylko na moment, po czym gaśnie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł w czym może polegać problem i jak go rozwiązać?

Czy w polskim sklepie komputerowym uznają mi gwarancję?

Czy jeśli zgubiłem paragon to gwarancja się unieważnia?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

n31T
komentarz
komentarz

W Polsce w Media Markcie, paragon = gwarancja, lecz nawet jakbyś miał ten paragon to wątpię aby Ci go w Polsce uznali.

steevenski
komentarz
komentarz

Teraz jak poruszyłem kablem USB, to dysk zastartował normalnie - lampka zapaliła się, ale wciąż komputer go nie widzi, a dysk po chwili się wyłącza...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.