x-kom hosting

Problem z połączeniem DVD.

sig
utworzono
utworzono

Mam problem z podłączeniem DVD. Podłączyłem ten szeroki kabel (wybaczcie za amatorskie słownictwo :P ) i zasilacz, komputer albo zatrzymuje się podczas uruchamiania albo nie widzi dvd... co może być nie tak? z góry dzięki za pomoc

kajzer
komentarz
komentarz

sprawdź zworki, najprawdopodobniej w tym tkwi problem.

edit: napisz jakie masz napędy i dyski w komputerze i jak są podpięte.

sig
komentarz
komentarz

Mam podłączone dwa dyski twarde i żadnych napędów.. a co do zworek - co dokładniej mam sprawdzić?

Pozdro

kajzer
komentarz
komentarz

te dwa dyski są podpięte na jednej taśmie, tak ?? w takim razie ten, na którym masz system, ustaw na master (zworka z tyłu dysku ustawiona na master) i analogicznie drugi dysk ustaw na slave. ewentualnie napisz jakie to dyski i na zdjęciach Ci pokażę co i jak ;)

n31T
komentarz
komentarz

Czy pod tą taśmę masz jeszcze podpięty jakiś dysk twardy ? Jeśli tak to spróbuj podłączyć samą stację dysków.

sig
komentarz
komentarz

Hmmm.. czy napewno muszę przestawiać zworki? Przed wpakowaniem nowego zasilacza wszystko było podłączone tak samo jak teraz i wszystko grało...

Może to coś z zasilaniem? Jak wciskam guziczek na dvd to nie wysuwa się :S.

kajzer
komentarz
komentarz

jeżeli faktycznie nic nie zmieniałeś, to spróbuj zmienić wtyk od zasilania. spróbowałeś włączyć komputer bez DVD ?? jaki to zasilacz ??

sig
komentarz
komentarz

Zasilacz - Corsair 450W. Mam od niego dwa kable (do zasilania) - każdy kabel ma 3 takie jakby wtyki. Jeden kabel jest podłączony do dwóch dysków i wentylatora, drugi podłączyłem do DVD ale zauważyłem że czerwony kabelek od drugiego wtyku jest nie na swoim miejscu, czy to może być przyczyna jego nie działania? To byłoby dziwne bo przecież próbowałem podłączyć dvd pierwszym wtykiem, dopiero drugi jest uszkodzony... mam nadzieję że zrozumiałeś o co mi chodzi, dzięki za pomoc :P .

kajzer
komentarz
komentarz

na początek spróbuj wpiąć inny wtyk od zasilacza, mnie np. ciężko coś konkretnego powiedzieć, bo tego nie widzę, ale podbijam, może ktoś jeszcze się wypowie.

sig
komentarz
komentarz

Znalazłem chwilowe rozwiązanie, podłączyłem dvd pod drugi komputer w sieci i jak chcę coś zainstalować kopiuje pliki instalacyjne z drugiego komputera na pierwszy :P , mimo wszystko dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.