x-kom hosting

Pytanie o temperature i pozycje chlodzenia

Medeiros
utworzono
utworzono

Kolejny topic z serii 'problemy meda z coolerem' :P

Wiec kupilem nowe chlodzenie(scythe katana, sprzedawca polecal, w internecie tez nie mowia o nim zle), zamontowalem, wlaczylem kompa no i... po 5 minutach blend testa w orthosie core temp pokazuje 55 stopni. To chyba za duzo jak na nowe chlodzenie?

No i moje drugie pytanie, otoz cooler umieszczony jest tak:

dsc00077ad2.th.jpgthpix.gif

Wiec zakrywa polowe zasilacza, ktory kloci sie z nim o zasysane powietrze.

Ale znowu ustawic go w druga strone to poroniony pomysl, bo wnetrze kompa wyglada tak:

dsc00078fj4.jpg

w1280.png

Wiec kable wszedzie....

Jak lepiej zrobic?

I czy dobrze nalozylem paste? Zrobilem tak, ze wycisnalem kulke na srodek procesora i troche pokrecilem coolerem, zeby sie rozprowadzila.

rafidoc
komentarz
komentarz

Wentylator na radiatorze powinien być z drugiej strony. Obróc zestaw o 180 stopni. Pastę nakłada się tyle co ziarenko ryżu i rozsmarowuje równo po całości n.p. kartą telefoniczną.

Uporządkuj kable bo ja u ciebie ramów nie widzę.

Nie chwaląc się porządek musi być taki jak n.p. u mnie . Lużniej w budzie to lepszy przewiew.

IMG_0133.jpg

post-6488-1226709730_thumb.jpg

ambas
komentarz
komentarz
po 5 minutach blend testa w orthosie core temp pokazuje 55 stopni. To chyba za duzo jak na nowe chlodzenie?

Jaki procesor? Może chłodzenie nie ma odpowiedniego docisku - sprawdź montaż, pasta musi się "wygrzać" aby osiągnąś 100% właściwości termo przewodzących.

No i moje drugie pytanie, otoz cooler umieszczony jest tak:

Cooler jest zamontowany źle, powinien być zamontowany w drugą, przeciwną stronę; powinien dmuchać w kierunku tylnej ścianki obudowy.

Ale znowu ustawic go w druga strone to poroniony pomysl, bo wnetrze kompa wyglada tak:

Wystarczy poświęcić troszkę czasu i poukładać te kable;)

Medeiros
komentarz
komentarz

Procesor to Core2duo E6550.

Ok a wiec zaprezentuje efekt mojego upychania

dsc00079rl4.th.jpgthpix.gif

Wentylator jest juz dobrze zamontowany(przynajmniej tak mysle), no i temperatury widocznie spadly - teraz jest 45 stopni w stresie.Przynajmniej przy otwartej obudowie i nie na swoim miejscu, ktore obieg powietrza ma fatalny.

I cisza na ktorej najbardziej mi zalezalo, wiec dzieki za pomoc :)

Tylko mam jeszcze jedno pytanie, jak wentyl dmucha cieplym powietrzem w strone zasilacza, to on wciaga to cieple powietrze. Nie skonczy sie to dla niego zle?

BTW. Na miejscu w stresie 55 stopni :/ Czas chyba kupic nowe biurko

ambas
komentarz
komentarz
teraz jest 45 stopni w stresie.

Jak chcesz aby temperatury były jeszcze niższe to zamontuj wentylator wydmuchujący ciepłe powietrze na tylnej ściance obudowy (na zdjęci nie ma tam wentylatora), oraz analogicznie drugi wentylator na ściance przedniej który będzie wdmuchiwał powietrze do wnętrza.

Tylko mam jeszcze jedno pytanie, jak wentyl dmucha cieplym powietrzem w strone zasilacza, to on wciaga to cieple powietrze. Nie skonczy sie to dla niego zle?

Nie, wszytko będzie ok.

Medeiros
komentarz
komentarz
Jak chcesz aby temperatury były jeszcze niższe to zamontuj wentylator wydmuchujący ciepłe powietrze na tylnej ściance obudowy (na zdjęci nie ma tam wentylatora), oraz analogicznie drugi wentylator na ściance przedniej który będzie wdmuchiwał powietrze do wnętrza.

Bede musial tak chyba zrobic. Wystarcza takie male 70 mm?

To albo nowe biurko :P

ambas
komentarz
komentarz
Wystarcza takie male 70 mm?

70mm to kiepski pomysł, najlepiej jak największe - 120mm.

Medeiros
komentarz
komentarz

No i tak po 2 dniach obserwujac temperatury stwierdzam ze nie ma zadnej poprawy w stosunku do boxowego coolera(moze to przez ta szajsowa paste dolaczona do katany? W poniedzialek kupie lepszą), ogolnie temperatury sa identyczne z zamontowanym coolerem i z tylko polozonym na procku i nie docisnietym, instalacja chlodzenia na tej podstawce to makabra, zapinam jedno zapiecie to wypina sie inne, w koncu staje na tym ze tylko prawa strona jest przypieta prawidlowo a lewa tak ledwo co.

Wywiercona zostala nawet dziura w biurku na wysokosci kratki przez ktora zasysane jest troche powietrza, dalo to poprawe temperatur o jakis 1 stopien.

Nie wiem czy kupowac te dodatkowe wentylatory bo na mojej obudowie jest z tylu tylko miejsce na 70 mm, watpie zeby sie tam zmiescil 120.

Ogolnie za to 100 zl dostalem tylko troche bardziej cichy wentylator.

kajzer
komentarz
komentarz

więc tak:

po pierwsze primo (:P) - zainwestuj w pastę Zalman ZM-STG1. dobra pasta, zero problemów z poprawnym nałożeniem.

po drugie primo - najlepiej przy zakładaniu coolera wyjmij z budy MoBo. piszesz, że coś tam nie dociska itd. itd. to też jest przyczyną nieefektywnego chłodzenia. przy okazji zrobisz porządek z kablami.

po trzecie primo, ultimo - moje zdanie jest takie, że jeżeli nawet miałbyś z tyłu zamontować wentylator 70mm, to warto. w połączeniu z wentylatorem wdmuchującym powietrze do obudowy, zawsze to jakieś 2, 3 stopnie mniej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.