x-kom hosting

jak podączyć dysk sata

amatikulu
utworzono
utworzono

witam

jak w temacie posiadam wd 250gb sata 16mb cache

zakupiłem segate 500gb 32mb cache

mobo: asus p5q pro

ram ocz reaper 2x1gb 1066

e6550

karta matrox

zasilacz corsair 650w

świeżo kupiony dysk podłączyłem do komputera w gniazdo sata i jest problem nie wykrywa dysku , windows nie bootuje, z płyty CD pojawia się niebieski ekran

po odłączeniu dysku podstawowego z OS (WD) zapuściłem płytke windows(oem) wczytuje się wszystko i zaczyna instalować, czyli nowy dysk raczej sprawny.

moje pytanie brzmi jak podłączyć ten nowy dysk, jestem przyzwiczjony do systemu zwore master/slave, a w tym nowym napędzie jest tylko przekładnia 1,5/3gb.s

help :)

JSF
komentarz
komentarz

Musisz dysk podłączyć do jednego z czerwonych portów najlepiej sąsiadujących z białym lub pomarańczowym

amatikulu
komentarz
komentarz

niestety nie działa, jest jeden biały ztytuowany "sata_e2" oraz pomarańczowy sata_e2, dotychczas miałem wd podłączone do pomarańczowego, a segate do czerwonego-nie działa

JSF
komentarz
komentarz

A jak masz podłączoną nagrywarkę? Czy chcesz na nowym dysku zainstalować system? WD jest widoczny w BIOSie?

Masz dwa kontrolery. Czerwone należą do jednego a dwa pozostałe do drugiego.

amatikulu
komentarz
komentarz

dziękuję ci bardzo, na zasadzie prób i błędów udało mi się wszystko podłączyć-wystarczyło przepiąć napęd optyczny, jest to prostsze niż myślałem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.