x-kom hosting

Jak zamienić dyski...

klakierr
utworzono
utworzono

witam,

Chciałbym zamienić dyski twarde na dwóch komputerach, tzn. przełożyć dysk z pierwszego do drugiego i odwrotnie. Jest to możliwe? Jeśli tak to czy istnieje niebezpieczeństwo że dane z dysku, albo komputer mogą się uszkodzić?

PS. Wiem istnieje już taki temat (użyłem opcji szukaj 8) ) ale jego autor chce wymienić dysk na jednym komputerze a nie na dwóch.

JSF
komentarz
komentarz

Napewno można tak zrobić jeżeli dyski są wyposażone w ten sam interfejs. Jeżeli są to zupełnie inne komputery to należy potem przeinstalować system operacyjny.

nitro07
komentarz
komentarz

danie nie zniką ale może być problem z uruchomieniem systemu operacyjnego

klakierr
komentarz
komentarz

Jesli zformatuje dysk z systemem wszystkie programy na drugim dysku nadal będą działać tak? I drugie pytanie czy przełożenie tych dysków będzie bardzo skomplikowane? Duzo jest kabelków itd?

Mag Magik
komentarz
komentarz
Jesli zformatuje dysk z systemem wszystkie programy na drugim dysku nadal będą działać tak?

chodzi Ci o 1 z partycji na dysku, czy tak?

Jeśli dyski są PATA, to masz jedną wtyczkę zasilania i 1 taśmę.

n31T
komentarz
komentarz

Nie jest to problem.

klakierr
komentarz
komentarz

Tak, chodzi o dwie partycje. Pamiętam, że kiedyś po formacie miałem problem z odpaleniem programów, musiałem je usuwać i instalować na nowo, dlatego pytam.

JSF
komentarz
komentarz

Programy też musisz od nowa zainstalować.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Pamiętam, że kiedyś po formacie miałem problem z odpaleniem programów, musiałem je usuwać i instalować na nowo, dlatego pytam.

Kiedy robisz format partycji systemowej programy (nawet jeśli są na innej partycji) tracą swoje wpisy w rejestrze przez co nie dają się uruchomić. Natomiast lekkie programy, przeważnie składające się z samego pliku .exe (na przykład translatory, etc.) powinny działać.

Oczywiście to dotyczy głównie programów wykonawczych. Jeśli będziesz mieć na pozostawionej partycji pliki Office czy podobne nie będzie problemu z ich otworzeniem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.