x-kom hosting

ASUS P5Q Pro - Timingi i napięcie.

DaVidOFF
utworzono
utworzono

Coś gdzieś czytałem, że na Asusie P5Q Pro trzeba samemu ustawić timingi i napięcie. Wie ktoś coś o tym? Jeśli to prawda, to powie ktoś jak to ustawić? Ram to Kingston 2gb w dualu 800MHz. (2x1gb)

Gość
komentarz
komentarz

Na każdej płycie trzeba to ustawić, aby komputer poprawnie funkcjonował.

Ustaw Timingi na 5-5-5-15, napiecie 2,0V

swirek
komentarz
komentarz
Jeśli to prawda, to powie ktoś jak to ustawić?
AI Tweeker -> DRAM Timing Control zmien z [Auto] na [Manual] i ustaw pierwsze cztery timingi jak podal Marecki306

Przewin ekran BIOSu w dol i bedziesz mial DRAM Voltage zmien z [Auto] na 2,0V

  • 2 tygodnie później...
DaVidOFF
komentarz
komentarz

Na 100% tak jak mówicie?

To jest dokładnie ten RAM:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=KINGSTON+2GB+D2800+K

No i napięcie ustawiłem : (dobrze?)

222.jpg

Ale timingi to już niewiem gdzie ustawić... Dałem na manual i tylko takie coś się pokazuje:

111.jpg

No i jeszcze jedno pytanie. Mam E7300 i temp. podczas gry w TDU na all max. 1440x900 jest ok. 50*C. Czy to norm. temp. przy Boxie i oryg. paście? No i czy mogę go coś podkręcić czy raczej nie?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Bardzo dobrze.

Temperatura dobra. Możesz trochę podkręcić bez podnoszenia napięć.

Ale gdy kręcisz musisz zmienić napięcie z procka z auto na standardowe, nie wiem jakie jest dla e7300.

DaVidOFF
komentarz
komentarz

Aha. A timingi jak ustawić?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Timingi mogą zostać.

Tylko zmniejsz częstotliwość pamięci. Jak masz 800 to daj an 667 jak 1066 to daj 800, bo wraz z podkręceniem procka zmieniasz też wartość taktowania pamięci.

Aha nie wiem czy wiesz, ale jak chcesz podkręcić procka to musisz zmienić opcję AI Overclock Tuner na "manual". Wtedy pojawią się dodatkowe opcje albo się uaktywnią.

adam0
komentarz
komentarz

Przyłacze sie do tematu:

A jak ja mam ta sama płyte i mama pamięci 2x2 GB GeIL 800 MHz i podkreciłem sobie procka e5200 z FSB 200 do FSB 250 ( mnoznik 12,5) to na ile ustawić MHz RAM ??

swirek
komentarz
komentarz

to na ile ustawić MHz RAM ??
Na tyle zeby wyszlo blisko 800MHz
adam0
komentarz
komentarz

ustawiłem na 800 MHz i napiecie zalecane przez producenta 1.8 V i działa wszytsko , sprawdzone na kilku godzinnym graniu w nowe gry, wiec hcyba jest ok.

swirek
komentarz
komentarz
sprawdzone na kilku godzinnym graniu w nowe gry, wiec hcyba jest ok.
Sprawdz jakims programem obciazeniowym, dopiero wtedy bedziesz mial pewnosc ze jest w pelni stabilne. Polecam OCCT. Zadna gra nie obciazy kompa tak jak specjalnie do tego przygotowane programy.

Gwarancja stabilnosci to tak z 6 godzin testu :) Ale jesli po 3 sie nic nie wywali to mozna usnac ze jest ok :)

i napiecie zalecane przez producenta 1.8 V
daj 1,9V nie zaszkodzi a moze pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.