x-kom hosting

Nowy dysk twardy i jego formatowanie

Dusz
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj kupiłem dysk twardy 500GB. Mecze sie troche z instalacja. Po kolei.

Dysk podlaczylem bez problemow. Stworzylem partycje (2x~250GB) uzywajac programu Gparted. Teraz wyglada to tak ze BIOS oczywiscie widzi dysk. W oknie mojego komputera dyskow nie ma. W zarzadzaniu dyskami widze tyle:

dysk2kc5.th.jpgthpix.gif

Zgaduje, ze powinienem sformatowac te partycje, ale jak to zrobic (zwykle formatowalem dysk przy instalacji windowsa)? Najlepiej z poziomu windowsa (atualnie z poziomu zarzadzania dyskami opcja "formatuj" jest niedostepna)

Bede wdzieczny za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Sformatuj dysk z poziomu płytki Windows. Po prostu włóż płytkę i usuń partycję z tego dysku, sformatuj i utwórz nowe i Windows powinien już widzieć te dyski

Albo spróbuj sformatować za pomocą Gparted, choć nie wiem czy jest taka możliwość :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Przypisz tym partycjom literki i nadaj im nazwy, powinny się wtedy pojawić

A dałeś im jakiś system plików już: NTFS albo FAT32 ?

Dusz
komentarz
komentarz

Wystarczylo sformatowac uzywajac Gparted. Bylem po prostu zdziwiony ze bezposrednio przez windows nie szlo tego zalatwic.

Dzieki.

Temat wyczerpany

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.