x-kom hosting

Problem z prockiem?

FIFTY_91
utworzono
utworzono

Witam!

Od pewnego czasu mam problem z zawieszającym się komputerem, otóż komp był włączony przez całą noc

i gdy rano chcialem wejść na neta okazało się, że jest zwieszony (nie można ruszać myszką, na nic nie reaguje, totalny zwis).

Gdy zresetowałem, okazało się że monitor nie dostaje sygnału od karty graficznej i miga pomarańczowa lampka.

Po kilku godzinach spoczynku próbowałem znowu uruchomić kompa i wszystko było ok. Zdziwiłem się, ale moja

radość nie trwała długo, po około 5 minutach użytkowania znowu to samo, nagły zwis!

Nie wiem czy może mieć to coś z tym wspólnego, ale komp o którym mowa łączy się z kompem w drugim pokoju. Działa to na takiej podstawie, że komp który zaczął zcinać ma dwie karty sieciowe. Do jednej z nich podłączony jest kabel od dostawcy internetowego, a druga karta sieciowa łączy się za pomocą kabla z drugim kompem, wiec komp który ścina jest jakby serwerem.

Więc, gdy zostawiłem tylko jedną kartę sieciową i ten drugi komp zrobiłem "głównym" wszystko było ok!! Żadnych zwisów,

można było normalnie pracować lecz gdy znowu włożyłem drugą kartę i skonfigurowałem kompy tak, jak było to zrobione z początku po kilkudziesięciu minutach pracy komp znowu się zwiesił!!

Od kilku dni mam urwanie głowy! Myślę, czy może to być sprawa przegrzewającego się procka, choć temp. w BIOS'ie wynosi 39-41 stopni;

czy tez jest to sprawka jakiegoś konfliktu, który NAGLE powstał pomiędzy kartami sieciowymi czy też wina zasilacza! Przypominam, że wcześniej wszystko było ok.

Chciałbym się też dowiedzieć, czy może format coś tu pomoże. Proszą o pomoc bo już nie wiem co mam robić!

Z góry przepraszam, jeśli popełniłem błąd, ale za bardzo nie wiedziałem w jakim dziale napisać ten temat :(

Procek Intel Celeron D 2,8 GHz

RAM 1 GB (2x512 DDR400 w dualu)

Zasilacz ProComp 400 W

Grafika GeForce FX 5700 256RAM AGP

Sieciówka 1. Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

2. na płycie głównej Default 10/100 Ethernet LAN

Dysk Seagate 80GB (IDE/ATA)

mnichex
komentarz
komentarz

Temp proca ok

Prawdopodobnie uszkodzona druga karta sieciowa.

O zasilaczu bym nie mówił, bo taka karta sieciowa to pobiera może około 5W mocy, więc mało.

Zobacz czy z inna drugą kartą sieciową to będzie

FIFTY_91
komentarz
komentarz

Ok ale ta karta chyba jest w porządku, ponieważ jest normalne połączenie z netem,

a problem polega na tym, że zależy mi żeby ten komputer był tym "głównym".

Mam jeszcze jedną kartę sieciową tą samą co ta zewnętrzna Realtek

to sprawdzę. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to prosze pisać!

mnichex
komentarz
komentarz

Karta może wydawać się sprawna a działać może wadliwie.

Raz też tak miałem, ale to przy wadliwej karcie mi wywalało blue screeny

FIFTY_91
komentarz
komentarz

Właśnie odkryłem nową rzecz.

Po podłączeniu jednej lub dwóch kart sieciowych nie ukazuje się obraz na monitorze (tylko pomarańczowa lampka),

a gdy wyciągam ze slotów obydwie karty i nie mam do PCI nic innego włożone komp normalnie odpalał,

a jeszcze przed momentem nawet bez kart nie ukazał się obraz. Poczekam chwilę i może znów sie odpali :(

To dziwne bo wczoraj z podłączonymi kartami normalnie odpalał tylko ścinał po kilkanastu minutach.

Co to może być?:(

Może coś ze slotami PCI na płycie głównej?

mnichex
komentarz
komentarz

Może uszkodzone sloty PCI, albo karta graficzna.

Możliwe, że w BIOSie masz ustawioną, że masz kartę graficzną pod PCI.

Pogrzeb jeszcze może coś w BIOSie.

Chociaż bardziej stawiam na grafikę

FIFTY_91
komentarz
komentarz
Może uszkodzone sloty PCI, albo karta graficzna.

Możliwe, że w BIOSie masz ustawioną, że masz kartę graficzną pod PCI.

Pogrzeb jeszcze może coś w BIOSie.

Chociaż bardziej stawiam na grafikę

Kartę miałem ustawioną na PCI i zmieniłem na AGP - dalej to samo :(

Szukałem w BIOS'ie jakiejś przyczyny tego problemu i nic nie znalazłem.

Aha i jeszcze co do karty to zmieniłem na słabszą GeForce MX400

żeby sprawdzić też na AGP i nadal to samo :/

mnichex
komentarz
komentarz

To możliwe, że padł procesor

Ewentualnie płyta główna.

Jak masz inny procesor to odpal kompa z nim i zobacz czy będzie to samo, jeśli tak to pewnie płyta główna padła.

FIFTY_91
komentarz
komentarz
To możliwe, że padł procesor

Ewentualnie płyta główna.

Jak masz inny procesor to odpal kompa z nim i zobacz czy będzie to samo, jeśli tak to pewnie płyta główna padła.

Wymieniłem procka na starego Celeron 1,7 GHz - to samo!

Więc chyba pierwsze przypuszczenia się potwierdziły

i padła płyta główna :/

Dzieki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.