x-kom hosting

Problem z dyskiem twardym ...

CHEERIOS
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam poważny problem z dyskiem twardym... Mianowicie jak chcę zainstalować 'Windows XP' to wyskakują mi takie błędy jak:

- "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"

- "Disk read error occurred" czy...

- "Brak pliku NTLDR Naciśnij klawisze CTRL+ALT+DEL, aby zrestartować komputer"

Ten ostatni błąd jest kompletnym nieporozumieniem... Jak ten plik ma być obecny skoro dysk jest sformatowany ?

BIOS dysk twardy widzi bezproblemowo, wszystko OK, ale jak wkładam płytkę z XP (oczywiście napęd DVD jest bootowalny jako pierwszy) to o dziwo płyta się bootuje, ale nie pokazuje się nawet monit, że coś się dzieję, to naciskam klawisz w nadziei, że coś się ruszy... Ale nie... Bo w tym czasie wyskakują błędy, tzn. błąd... Mając stary dysk z wgranym XP spróbowałem uruchomić komputer z dwoma dyskami, ten starszy dysk był na MASTER, nowszy na SLAVE i co się okazało, że dysk jest normalnie widoczny z poziomu WINDOWS, ale jak wkładam płytkę instalacyjną i naciskam na "Zainstaluj system..." właśnie z poziomu WINDOWS to nic się nie robi, w ogóle NIC ! Kompletnie NIC... Już nie mam pomysłów co to może być... Liczę na Waszą pomoc ! Dzięki z góry :)

EDIT:

- Dysk nie posiada BAD'ów...

- Płyta z Windows XP jest oryginalna, w stanie bardzo dobrym, więc wykluczam, że coś z nią "nie tak"...

//nie formatuj tekstu

dar55
komentarz
komentarz

komunikaty są normalne skoro nie ma systemu na dysku

podłącz inny napęd i sprawdź

sprawdź płyte na innym kompie czy bootuje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.