x-kom hosting

[Rozwiązany]Temperatura procka

Kurczak3000
utworzono
utworzono

Temperatura w spoczynku wynosi 56 stopni, ile powinna normalnie wynosić ?? troche dziwne bo myślałem, że mam mocne chłodzenie. Co z tym zrobić czy temperatura jest zawysoka. Procek bez żadnego OC.

Edit.1 Chociaż niewiem teraz PC Probe Asusa wyświetla, że 35-36 stopnie. Everst mówi, że procesor 24 a płyta 41 stopnie. Może jest jakiś jeszcze bardziej dokładny program ?? Czy w biosie sprawdzić jeszcze ??

Edit2. No w biosie pokazuje mi 54 stopnie :|

swirek
komentarz
komentarz
Temperatura w spoczynku wynosi 56 stopni
To troche wysoko. W stresie mierzyles? Sprobuj programem OCCT podgrzac troche procka i zobacz jakie beda temperatury rdzeni (to sie glownie liczy).
Edit.1 Chociaż niewiem teraz PC Probe Asusa wyświetla, że 35-36 stopnie. Everst mówi, że procesor 24 a płyta 41 stopnie.
Temperatury znaczy w normie.
Edit2. No w biosie pokazuje mi 54 stopnie :|
Czy w BIOSie pokazuje po dluzszym dzialaniu komputera i przy ponownym restarcie jest taka temperatura czy od razu jak go wlaczysz na przyklad po nocy.

Podaj konfiguracje sprzetu: plyta, jakie chlodzenie (jaka pasta tez), grafa, zasilacz... czy masz dobrze wentylowana bude?

Kurczak3000
komentarz
komentarz

No więc sytuacja wygląda tak, teraz w spoczynku przy temp. zew 23-25 stopni Procek stoi na 38-41 stopni, po właczenie potem temperatura spada to dosyć zadowolające czyli 34 stopnie. Właczyłem OCCT i przy obciązeniu 98% Test narazie 1h temperatura na PC PRobe to 51stopni, a z OCCT każdy rdzeń miota się od 27,5 przez 28,5 do 29,5 aż czasami do 31,5.

Jutro kupuje nowy wentylator na obudowe i jak się pokusze to także nowy na procek, niby mam system rur i aluminium ale nie podoba mi się ten cooler. Dodam, że bude jest chłodzona tylko z tyłu, do Asusa HD4850 dodałem dodatkową dmuchawe, kupiłem jakiś czas temu zew blaster, który świetnie odporwadza temperature bo znajduje sie tuż nad całe medzią od grafiki.

Niewiem jeżeli nic nie pomoże to wruzce coś też na front. Chociaż w proównaniu do wczoraj jestem bardziej spokojny, bo napięcia trzymają a grając w fallouta 3 temp oscylowała poniżej 55stopni nawet przez dłuzszy czas utrzymując sie na 51 stopniach, pomimo, że w domu było dosyć ciepło :)

p.s. dzięki za zainteresowanie jak wykonam testy w OCCT dłuższe to podam wyniki dokładne :]

edit. acha te dane były z pierwsze testu 1h, swoja drogą po wyłączeniu go temp momentalnie spadła do 32 stopni więc myśle, że troche przesadzałem :P

swirek
komentarz
komentarz

Temperatury OK. Nie ma sie o co martwic. Jak na AMD to bardzo przyzwoite, nie trzeba wymieniac chlodzenia. Wszystko ok.

Kurczak3000
komentarz
komentarz

Dzieki za zainteresowanie faktycznei byłem przewrażliwony. Dodam, że temp jeszcze bardziej sie poprawiła gdy zmieniłe ułożenie wiatraka na radiatorze. Obecnie normna to 32-34 w stresie 51. Powiem więcej gdy zostawiam go na noc albo korzystam i temp w pomieszczeniu spada jego chłodzenie daje efekt, że temp spada do 18-24 stopni. Zasiłka trzyma pieknie napiecia i jest ogólnie gicior. Po za tym Radeon 4850 dostał dodatkowe chłodzenie i zrobiła mi się istna lodówka w obudowie :) Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.