x-kom hosting

dysk SATA vs. dysk zewnętrzny

bikiniarz
utworzono
utworzono

witam,

zastanawiam się nad kupnem dysku twardego. Nie wiem czy zdecydowac się na dysk zewnętrzny czy dysk SATA (nie mam płyty głównej obsługującej SATA II). Interesuje mnie pojemnośc 1TB lub 500GB. Widziałem ostatnio w Media Markt dysk zew. Toshiba 500GB za 279 zł i zastanawiam się czy to dobry interes czy jednak zainwestowac w dysk SATA? Co polecacie? jak wygląda sprawa szybkości w dyskach zewnętrznych? Chcę kupic dysk ''spoglądając w przyszłośc'', że tak powiem :D tzn. jeśli kupię nowego kompa to chciałbym ten dysk do niego przelożyc, ale skoro nowe dyski obsługują już SATA II to nie wiem czy iwestowac w dysk SATA, czy lepiej poprostu kupi dysk zewnętrzny? :)

JSF
komentarz
komentarz

Jeżeli kupisz dysk zewnętrzny podłączany do portu USB to będziesz miał maksymalny transfer rzędu 60MB/s, dla SATA-II maksymalne przepustowości to 300 MB/s, czyli znacznie więcej niż może zaoferować port USB. Dyski zewnętrzne wyposażone w złącze e-SATA zapewniają identyczną prędkości przesyłania danych jak dyski SATAII ale takiego również nie podłączysz do swojej płyty. Więc musiałbyś kupić dysk zewnętrzny z dwoma wejściami na teraz USB a na przyszłość eSATA. Osobiście kupił bym dysk SATA i kontroler SATA na karcie PCI lub adapter umożliwiający podłączenie dysku SATA do kontrolera ATA.

bikiniarz
komentarz
komentarz

tzn nie muszę kupowac żadnych przejściówek bo mam gniazda SATA na płycie, hm a mógłby mi ktoś przybliżyc szybkośc transferu na ATA, SATA I ?

jeszce jedno pytanie mi się nasuwa: dysk zewnętrzny podłączony przez USB jest widziany jako dysk twardy wymienny (czy coś w tym stylu) czy tak samo jakbym np podłączył pendriva sobie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.