x-kom hosting

Powolna przeglądarka

Karlos
utworzono
utworzono

Witam,

Mam zainstalowaną dystrybucję Mandriva LE 2005, korzystam standardowo z firefoxa, lecz strzasznie wolno działa. Postanowiłem sprawdzić inną przeglądarką szybkość wczytywania stron-Epifany... z tym podobnym rezultatem do Koquerora, który działał równie wolno jak firefox. Zupełnie przypadkowo wpadłem na pomysł użycia innej przeglądarki, a mianowicie links(links -g http://www.wp.pl). Ku mojemu zaskoczeniu strona wczytała się momentalnie:-o... użyłem również lynx'a... działał równie szybko. Pobieranie poczty- bez problemów... pobieranie plików śmiga tak jak trzeba(łącze 1Mb). W okienku stanu(firefox) najdłużej utrzymuje się informacja: ustalanie adresu. Problemy związane z serwerem DNS odpadają- przecież konsolowe przeglądarki dzialaly bez problemu. Pytanie nasuwa się samo, w czym tkwi problem?

Zarov
komentarz
komentarz

Ja bym zaczął od aktualizacji przeglądarki.

Karlos
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany, wymagane zmiany w about:config przeglądarki(firefox wersja 1.0.2):

Network.Disable_ipv6 = true; // najważniejsze(w moim przypadku)

Network.Pipelinig = true;

Network.PipeliningCount = 30;

acallk
komentarz
komentarz

1.0.2 ??????????????????????????????????????????????????????????????

CZŁOWIEKU TY SIĘ DZIWISZ ŻE CI PZEGLĄDARKA NIEDZIAŁĄ lol :551: , mandriva ma problemy z aktualizcją wszystkiego więc radze zmienić system ...

Zarov
komentarz
komentarz

Wątpię by tu chodziło głównie o wersje przeglądarki. Weźmy pod uwagę to jaka np wersja jest w Debian Sarge, też 1.0.2 :) Jednak ważne że problem rozwiązany.

acallk
komentarz
komentarz

Jasne że w debianie też stara jest bo pocoś są te aktualizacje LOL

Karlos
komentarz
komentarz

Człowieku, uspokuj się i nie krzycz, to pierwsze; drugie, to ani razu nie stwierdziłem, aby to moja przeglądarka nie działała, więcej nawet, teraz działa bez problemów. Z kolei system mam już ściągnięty openSuSe10.2 i czekam na wypalarke dvd. Jeżeli chodzi o aktualizacje mojej wersji systemu(Mandriva) to muszę przyznać - porażka. Próbuję ściągnąć liste pakietów z ftp lecz, niestety, lista okazuje się być pusta. Cóż, pozostaje mi tylko trenować cierpliwość:)

pozdrawiam

(temat generalnie uważam za zakończony- z mojej strony)

acallk
komentarz
komentarz

1)niekrzycze

2)w mandrivi trzeba robć aktualizacje polskim programem "druid" który sciągamy ze strefy mandrivy ale to jest :571: niedziałający projekt , ponieważ mandriva instaluje aktualizacje w nietych katalogach co trzeba :D :572:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.