x-kom hosting

DVD LG, HDD WD 200GB sata - problem

MikeX
utworzono
utworzono

Witam,

Wczoraj złożyłem sobie nowy komputer, głównie do gier. Teoretycznie jak na dzisiaj (przynajmniej dla mnie) rakieta :D Problem w tym, że odnosze wrażenie, jakby DVD i HDD działały o wiele wolniej... Wszystko zgrywa się i instaluje w żółwim tempie... Od czego to może zależeć? Lipna taśma? Słabe napięcie? Nie mam zielonego pojęcia... Może pomożecie? Config raczej nie bedzie potrzebny, ale gdyby jednak ktoś potrzebował to moge podac.

Z góry wielkie dzieki

Config:

Asus P5Q PRO

Core 2 Duo E8400 3 GHz

Geil DDR2 4096 MB (dual) / 1066

Asus HD 4850 1024 MB, DDR3

HDD o ile dobrze pamietam WD Sata1 200gb (ze starego sprzetu...)

Zasilacz Chieftec CFT-560A - 12S- 560W

DVD - jakis LG 16x (podobnie jak z dyskiem)

Przed chwila zrobiłem test szybkości dvd i zauważyłem że zarówno dla płyt CD i DVD prędkośc jest o połowe mniejsza niż powinna byc.

Gość
komentarz
komentarz

Może twoja nagrywarka ma małą prędkość zapisu i odczytu.

W twoje sygnaturce pisze że 16x, wiec ta prędkość jest mała :)

Ta prędkość występuje w : zapisach, odczytach, czy nawet kopiowania z płytek.

Nic nie zrobisz, możesz kupić lepszą i szybszą nagrywarkę (52x)

MikeX
komentarz
komentarz

To są w tej chwili nagrywarki DVD szybsze od 16x? Widocznie jestem dosyc mocno z tylu w tej kwestii ;) kupilem ja jakis czas temu i wszystko bylo ok az do teraz. Predkosc odczytu DVD to 8/16, a CD 23-24/48.

@Edit

Próbowałem już z innymi nagrywarkami, tzn pożyczyłem od siostry, szwagra i kumpla - wszystkie 3 działały tak samo jak moja... O co chodzi? :|

Gość
komentarz
komentarz

Teraz są nawet 52x(może nawet więcej, ale jeszcze o tym nie wiem)

Żart:

Może oni też mieli po 16x xD

Prawda:

A sterowniki zainstalowane?? Np. do płyty głównej czy nawet do nagrywarki?

A przez jakim program wypalasz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.