x-kom hosting

Zepsuty dysk??

jejeek
utworzono
utworzono

Cześć mam problem z komputerem i szukam szybkiej pomocy, mam nadziejej, ze dobrze forum wybrałem :) zaczynając od początku: dziś wgrałem sobie mandrive 2007, która działa bez problemów, ale na drugim dysku miałem win XP. gdy mam podłaczone obydwa dyski, to tuż po uruchomieniu komputera na ekranie wypisują mi się same dziwiątki. Gdy mam podłączony dysk z samym win to wyswietlaja się same jedynki...

nic nie moge na to poradzić, dziala mi tylko dysk z linuxem....

dzięki za pomoc

Kurzun
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie nie wgrał Ci się żaden program do sektora startowego.

Spróbuj tego:

 Jak po zainstalowaniu windozy, ktora zmienila mi MBR'a (((zainstalowac znowu grubachodzi mi wylacznie o poleceniektore zainstaluje mi gruba w MBR (wszystko inne wiem jak zrobic ))Chodzi chyba o "grub-install /dev/twoj_dysk"I standardowo polecam "info grub"Czyli /dev/hda czy /dev/hda1 albo tam gdzie mam lina czyli /dev/hda5 ???btw wydaje mi sie to pierwsze ale wole spytac ))Tak to pierwsze. Jesli sie nie myle to w drugim przypadku grub zainstaluje sie w pierwszym sektorze wybranej partycji, a w wpierwszym (to na pewno) w mbr.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.