x-kom hosting

Dysk przenośny + projektor

pan.ciekawski
utworzono
utworzono

Witam serdecznie moim pierwszym tematem,

(Mam nadzieję, że dział właściwy do tego zagadnienia bo to jest połączenie działu "Dyski..." oraz "Obraz i grafika"). Rozglądam się za dyskiem przenośnym. Natrafiłem na wynalazki, które umożliwiają podłączenie dysku bezpośrednio z telewizorem (noszą nazwę bodajże multimedialnych dysków przenośnych). Czy jest jednak możliwość podłączenia takich dysków bezpośrednio z projektorem? Rozwiązanie byłoby bardzo ciekawe i umożliwiałoby oglądanie filmów bez włączania komputera. Praktyczność bezcenna. Czy jednak możliwa do zrealizowania?

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Pewnie do projektora nie bo nie miałbyś czym przełączać.

A co do TV, to się przełącza pilotem ;)

pan.ciekawski
komentarz
komentarz
Pewnie do projektora nie bo nie miałbyś czym przełączać.

A co do TV, to się przełącza pilotem ;)

Takie dyski mają własne piloty, np.:

s_00042163.jpg

s_00042159.jpg

JSF
komentarz
komentarz

Multimedialny dysk możesz bezpośrednio podłączyć do projektora. Ważne jest tylko aby urządzenia dysponowały odpowiednimi wejściami i wyjściami.

pan.ciekawski
komentarz
komentarz
Multimedialny dysk możesz bezpośrednio podłączyć do projektora. Ważne jest tylko aby urządzenia dysponowały odpowiednimi wejściami i wyjściami.

Dziękuje za odpowiedź. Drążąc ten temat, weźmy dla przykładu taki oto dysk twardy, który posiada m.in. wejście s-video oraz interfejs audio "współosiowe 5.1". Aktualnie posiadam projektor Acer XD1150 z wejściem zarówno VGI i S-video, oraz głośniki 5.1, które mam podłączone do komputera przez kartę zewnętrzną Sound Blaster (SB). Poniżej kilka pytań.

g_00042163_001.jpg

1. Czy podłączenie projektor-dysk nastąpiło by właśnie przez S-Video?

2. Czy głośniki byłyby bezpośrednio podłączone do takiego dysku z pominięciem karty dźwiękowej SB?

3. Projektor mam podłączony do komputera przez VGI (nie S-video). Co się stanie w przypadku jednoczesnego połączenia projektor-dysk (S-Video) oraz projektor-komputer (VGI)? Które połączenie będzie miało "pierwszeństwo"? Urządzenie, które zostanie pierwsze włączone (czyli laptop lub dysk)?

4. Czy istnieje rodzaj przejściówki z przełącznikiem aby głośniki były połączone zarówno do dysku oraz do komputera przez kartę SB? (Tak, abym nie musiał przekładać kilku kabli jeżeli chciałbym skorzystać z głośników przez komputer)?

(edycja) 5. Czy takie dyski mają możliwość aktualizacji kodeków? Jeżeli tak czy mowa o aktualizacjach przez producenta czy można instalować własne, np. ffdshow?

l_00042163.jpg

JSF
komentarz
komentarz

Nie znam urządzenia więc na wszystkie pytani nie znam odpowiedzi, ale coś spróbuję napisać ;)

1. Tak. Najprostsze rozwiązanie.

2. Tak.

3. Niewiem. Powinno to być napisane w instrukcji urządzenia.

4. Istnieją przełączniki audio tylko nie wiem czy da radę znaleźć takie obsługujące głośniki 5.1

Gość
komentarz
komentarz
Takie dyski mają własne piloty, np.:

s_00042163.jpg

s_00042159.jpg

Ja brałem uwagę projektory bez pilotów :) Jeśli projektor jest z pilotem to powinno śmigać bez zarzutów :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.