x-kom hosting

karta graficzna po plyte m61sme-s2

OpawelQ
utworzono
utworzono

chce kupic karte graficzna do plyty glownej gigabyte m61sme-s2 na stronie producenta jest lista obslugiwanych kart graficznych. no i najlepsza z nich to jakis goforce 9700gt lub gs albo radeon x1900 crossfire edition . ja bym chcial jednak cos lepszego/mocniejszego ale nie moge ? czy napewno zadna karta inna nie bedzie dzialac na tej plycie ? nie chce kupowac jakiegos smoka ale jakas lepsza niz 7900, to stary model a z tego co mi wiadomo to oprocz tego ze karty o identycznych ilosciach mb i bitow liczy sie bradzo nowszy model. np geforce 7600 256mb256bit a 8600 256mb256bit jest chyba doza roznica.

prosze o rady. z gory dziekuje.pozdrawiam

Lipton
komentarz
komentarz

To jest taka podpucha producenta, niektórzy niestety się na to nabierają.

Napisz jaki masz sprzęt, szczególnie procesor i zasilacz, oraz ile chcesz przeznaczyć na zakup karty.

OpawelQ
komentarz
komentarz

amd dwurdzeniowy 4200 pamiec 2 giga dual ddr2 800mhz zasilacz mam slabyy ale go wymienie na 500wat. cena karty nie gra roli.

ale z tego co mi wiadomo jak mam jakis slaby chipset na plycie (mam nforce405) to jak kupie bardzo mocna karte to plyta nie uciagnie takiej mocy

jak by co to chodzi mi poglowie geforce 9600 lub 9500 :) cos z tkaich kart lub radeon jesli jest rownie dobry i cena dobra

kozman
komentarz
komentarz

GF9600gso/9600gt/8800gs lub Radeon 3850/3870/4670.

Oczywiście do tych kart trzeba markowego zasilacza (np chieftec gps-400)

aXE
komentarz
komentarz

Jeśli dobrze kojarzę to 9700 jest tylko na Laptopy :P A co do zasilacza to po co Ci aż 500 ? 450 wystarczy. Skoro cena nie gra roli w GPU to kup 280GTX :]

Lipton
komentarz
komentarz

280GTX do Athlon 4200+...świetny pomysł :lol:

Bierz którąś z tych co wskazał Kozman, najlepiej będzie jeśli kupisz 9600GSO 786mb.

aXE
komentarz
komentarz

Nie no nie mówiłem poważnie z tym 280 :D Tak zażartowałem , bo powiedział , że cena nie gra roli :)

A ja bym polecał do Athlona Radka, dobrze współpracują (w końcu ta sama firma) to może ASUS Radeon HD3870X2 1GB DDR3 ?

kozman
komentarz
komentarz

Tak samo współpracują z kartami od Nvidii..

3870x2 gubi fps'y

Najlepszym wyjściem będzie kupno 9600gso 786mb

lub dorzucenie troszkę do 8800gt 512

(oczywiście przy OC procesora)

OpawelQ
komentarz
komentarz

no wlasnie do takiego procesora bezsensu bedzie kupowac potwora gtx :) ale co sadzicie o chipsecie? czy nie jest za slaby ? w sklepie tak mowil gosc ze potrzebna drozsza plyta z szybsza szyna itp ,a w drugim klepie mowili ze plyta nie ma znaczenia.

co do karty wczesniej mialem msi nx8600gts 256mb/128bit i w crysisa gralem w srednich detalach z przerobieniem pod direct10 i bylo fajnie :) wiec 512ram 256bit w zupelnosci mi starczy tylko jeszcze model musze wybrac i firme a geforce 9600 to polecaja wiec nad tym pomysle zawsze mialem geforce radeony mi sie zle widzaly ale to pewnie tylko take odchyly mam :D tak samo jak z procesorem ze zawsze wolalem amd.

Lipton
komentarz
komentarz

To w drugim sklepie znają się na rzeczy. Chipset płyty głównej nie ma nic do karty graficznej :)

OpawelQ
komentarz
komentarz

wlasnie podpialem 8600gt i dziala :) a nie ma jej na liscie obslugiwanych kart graficznych. najwyzszy model na liscie to byl 7900gt

tylko ta karta jest pozyczona wiec dalej jestem na kupnie karty graficznej.

Lipton
komentarz
komentarz

Bierz 9600GSO :)

aXE
komentarz
komentarz

Bierz 9800GTX - wydajniejszy :P

9600 to kopia 8800 tylko , że inaczej się nazywa :D

Lipton
komentarz
komentarz

Jeżeli wykręci proca powyżej 3.0GHz to może brać nawet 9800GTX+ tylko raczej na chłodzeniu boxowym i tej płycie jest to niemożliwe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.