x-kom hosting

iPod Touch oraz inne modele

Sonido
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałbym w tym temacie zgromadzić bazę wszystkich pytań i wątpliwości, aby posiadacze iPod'a Touch mogli sobie wzajemnie pomóc, jeśli napotkają jakiś problem ze swoim iPod'em.

Jeśliu temat będzie cieszył się zainteresowaniem i zacznie się rozwijać - pomyślimy o przyklejeniu.

I tak na początek pytanie ode mnie:

Jak ustawić tapetę na "pulpicie" iPod'a? Bo jak ją ustawiam to mi się pojawia jedynie gdy chcę odblokować komę po "uśpieniu", lecz w menu głównym (z ikonkami) mam czarne, standardowe tło.

  • 4 tygodnie później...

Sonido
komentarz
komentarz

Problem rozwiązałem poprzez zainstalowanie WinterBoard.

Temat widzę, że nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem :kwasny: no trudno, ale dla tych co mają Touch albo iPhone to polecam grę Crash Bandicoot Nitro Kart 3D, Asphalt4, Real Soccer 2009 i Texas Hold'em.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

na iPhona polecam także odpowiednik cymbergaja i grę Tunel - głupie a wciąga...

warte uwagi - Expando i Coin Beer :)

Sonido
komentarz
komentarz

Ok przetestuję ;)

A macie może jakiś programik do oglądanie plików w *.pdf i *.doc albo txt?

  • 2 tygodnie później...
Duban
komentarz
komentarz

Seba,

warto było wydać kasę na iPoda Touch ? Mam zamiar se kupić tylko się zastanawiam nad nim i Creative X-Fi czy coś ;)

Sonido
komentarz
komentarz

warto było ;) ale jeśli myślisz, że wydałem na niego 1k pln to się mylisz :P

Creative X-Fi to chyba karta dźwiękowa więc co to za porównanie :P poza tym iPod to iPod a nie jakieś tanie playery. Sam sobie jeszcze iPod'a Shuffle zamówiłem, gdyby nie dało się wszędzie Touch'a wziąc.

Najważniejsze wg. mnie zalety Touch'a:

-multitouch

-sam interfejs, to trzeba zobaczyć na żywo, wtedy jest efekt

-full opcji jeśli chodzi o aplikacje: gry, programy

-Touch pomógł mi zaliczyć exam na uczelni ;) - wrzucasz foty i dowolnie powiększasz w extra jakości

-możliwość ogladania filmow w najwyższej jakości

-niby wszystkie aplikacje (a przynajmniej większość tych dobrych) jest płatna, lecz istnieje coś takiego jak JailBreak, który łamie soft i można po jego wykonaniu wgrywać aplikacje ściągnięte z sieci, to nie jest żadne piractwo, żeby nie było, nawet na forach apple jest to propagowane, bo na chwilę obecną nie istnieje polski AppStore

-muzyka - tu chyba nie 3ba się zbtnio rozpisywać, jakość pierwszorzędna, poza tym listy utworów i Cover Flow (przewijanie albumów)

-Wi-Fi net za free, jeśli mamy dostęp do hot-spot'a lub też łącza bezprzewodowego

-e-mail (czyt. wyżej), osobiście używam tych obudwu opcji np. gdy leżę w łożku w nocy i nie mogę zasnąć, Safari działa rewelacyjnie, wszystko widać jak na tacy, pomimo "tylko" 3,5" wyśiwetlacza

-pisanie za pomocą dotykowej klawiatury, na początku bywa uciązliwe, bo ciężko trafić w określone litery, lecz po jakimś czasie już pisze się szybko i sprawnie

-co by tu jeszcze...może takie rzeczy jak: wbudowana przeglądarka YouTube (poprzez Wi-Fi), notatnik, ze specjalnymi aplikacjami również możliwość odczytania plików *.pdf, *.doc i *.txt

-mapa świata, coś na podobieństwo Google Maps, pogoda, kalkulator to już raczej nie tak ważne aplikacje jednak bywają się przydatne

teraz może nieco o wadach, których dla mnie osobiśie iPod nie ma wiele

-brak wbudowanego głośnika, przydałby się chociażby do gier, w 2G już zostało to naprawione i Touch 2giej generacji go posiada

-brak możliwośći skopiowania jakiegokolwiek textu czy też pojedyńczego słowa (w standardzie), bo podobno ukazała się już jakaś aplikacja, która to umożliwia

Tyle zalet, a tylko w sumie jedna wada w postaci braku głośniczka chyba mówi sama przez się - kupuj ;)

Jeśli nie zamierzasz ogladać na nim filmów to 8GB Ci w zupełności wystarczy, ja mam 8GB i mam w chwili obecniej 4GB miejsca wolnego, a muzy wgranej full, tak samo aplikacji (ok. 40 chyba wliczajać gry i programy), film po skonwertowaniu zajmuje x2 tyle co na kompie. No i pytanie najważniejsze 1G czy 2G? Bo pierwszą generację na allegro już wyrwiesz (nówkę) za ok. 700zł

Jakby coś jeszcze było niejasne - wal śmiało ;)

Duban
komentarz
komentarz

Hmm...

Ten 2G jest dostępny w PL ?

Na allegro go nie widziałem ;/

Dzięki za taką mini reckę :P

Co do tego X-Fi to ZEN X-Fi : http://allegro.pl/item441251701_hit_creati...o_wlan_mp4.html tylko 16GB mi nie potrzebne. Jest oczywiście tańszy od iP.

Szkoda, że 1G nie ma głośnika. Dla mnie to spora wada. Czasem kumplom coś puścić nowego albo chociaż do tych gier :/

A właśnie jak wyglądają te gry i ich obsługa na dotyku ??

I do czego jest ten jedyny "klawisz" pod ekranem ??

EDIT:

http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odt...09,cpsrc,ceneo/ Warto by?

Jakoś przeboleje :P

Czy może lepiej iPhona 2G (co go różni od 3G??) ? Ale to temat na osobny dział :P

Sonido
komentarz
komentarz

iPod Touch jest dostępny w PL w salonach iSpot, w jakiś Media Marktach zapewne pewnie później.

Ja bym sobie głowy ZENem nie zawracał i kupił Touch'a.

Gry - rewelka. Tu masz przykład

oraz
i

Przycisk pod ekranem to Home - służy do wyjścia do Menu (pulpitu), gdy jesteś w jakiejś grze (aplikacji)

Jak masz kasę to kupuj, ale jeśli już się na 2G napaliłeś to bym poczekał na iPody na allegro sprowadzane z USA, powinny być conajmniej o 100zł tańsze. Ja swojego w sierpniu kupiłem za 600zł. Nowy w zafoliowanym pudełku.

iPhone 3G to to samo co iPod, jednak ma jeszcze telefon, reszta kropka w kropkę to samo, ale cena iPhone'a w PL narazie wysoka. Przykładowo w Erze w abonamencie 45zł m-cznie, dziecko apple z 8GB pamięci kosztuje w 2-letniej umowie 1299PLN.

iPhone 3G ma aparat, obsługę 3G (szybszy net) i tyle z głównych różnic.

Nie wiem czy temat na osobny dział, bo jak pewnie zauważyłeś na tym forum nie ma nic o iPodach, iPhone'ach, stąd też ten mój temat ;)

Duban
komentarz
komentarz

aparat w telefonie - ostatnio stwierdziłem, że to najgorsza rzecz.

3G (jako sieć) - mi się nie przyda.

Ale telefon w Touchu to bym chciał mieć. Myślałem na iPhonem ale ta cena... Kurcze ale telefonu bym nie musiał nosić :]

Co do iPoda 2G to był na allegro nówka z USA za 705zł ale poszedł odrazu ;)

Będę czekał na następne i na info czy jego też można rozblokować tym JailBreak'iem gdyż te gierki i programiki to super sprawa :D

Wielkie dzięki.

PS.

Fajny ten temat :D

Sonido
komentarz
komentarz

Ja właśnie zamówiłem u kumpla iPod Touch 2G 16GB z USA. Jak chcesz to odezwij się na GG to się dogadamy i jak będziesz zainteresowany to od razy dla Ciebie by coś kupił. JB na Touch'u 2G to moim zdaniem tylko kwestia czasu.

705zł to oczywiście za wersję 8GB (229$ w USA), tak?

Duban
komentarz
komentarz

Taak 8GB.

http://www.allegro.pl/item440963937_nowosc...cz_wa.html'

I 8GB bym też chciał. Oczywiście jak da radę to tanio 16GB ;)

A iPhone 8GB da radę ściągnąć ?

Seba jakich słuchawek używasz do iPoda ? O toucha mi chodzi.

Sonido
komentarz
komentarz

Apple'owskich orginalnych.

Duban
komentarz
komentarz

To są takie zwykłe czy jakieś gumkowe czy zakrywające uszy ?

Duban
komentarz
komentarz

Kurcze, trza będzie coś lepszego kupić.

Ale dzięki ;)

Co polecacie ?

Gość
komentarz
komentarz
Co polecacie ?

Kwota, typ?~

Duban
komentarz
komentarz

Najlepiej gumowe, douszne.

Do 100zł. Najlepiej do 70-80zł

Dodam, że mam EP-630 więc chciałbym coś lepszego.

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem, czy coś lepszego znajdziesz w tej cenie.

Już od 135PLN http://www.ceneo.pl/390189 masz Zen Aurvana, podobno dobre.

Duban
komentarz
komentarz

http://www.agito.pl/sluchawki-hi-fi/koss-t...1855.32764.html Jak wygląda sprawa z tymi Koss'ami ??

Powyżej 100zł nie wchodzą w grę - bo mi na iP nie starczy :P

Ostatecznie zostanę przy EPkach.

Sonido
komentarz
komentarz

jak masz ep to ju powinny być lepsze od tych apple. Chociaż jak masz kasę to najlepsze będą seenheisery. Model podam jutro jakbyś chciał, bo pisze z Toucha i nie mam zbytnio jak wyzukac, ale one napewno ponad 100 pln. Jak już kupisz iPod to sam sprawdZis, które lepiej grają i ew. Kupisz jakieś lepsze.

Sory za ew. Błędy, ale pisałem z Touch'a.

Roni11
komentarz
komentarz
http://www.agito.pl/sluchawki-hi-fi/koss-t...1855.32764.html Jak wygląda sprawa z tymi Koss'ami ??

Powyżej 100zł nie wchodzą w grę - bo mi na iP nie starczy :P

Ostatecznie zostanę przy EPkach.

juz epki będą lepsze.

potrzeba słuchawek z izolacja czy bez? ;]

bo moze cos podpowiem. ;)

Duban
komentarz
komentarz
słuchawek z izolacja czy bez?

Mogę prosić o małe wytłumaczenie ?

Chodzi o wygłuszenie dźwięków z zewnątrz ?

Gość
komentarz
komentarz

Mam ajpoda nano, czy jest możliwość zarejestrowania go bez podawania numeru karty kredytowej?

Sonido
komentarz
komentarz

Jeśli masz kartę kredytową (nie mylić z debetową) to możesz się zarejestrować w polskim AppStore. Ja mam konto w USA, bo kredytowej nie posiadam, tylko debetową, ale i tak mało ściągam ze Store, a ostatnio wogóle, bo wrzucam sobie gry za free, co jest możliwe po wcześniejszym odblokowaniu za pomocą JailBreak.

myapple.pl - napewno znajdziesz coś o swoim iPod'zie.

Duban
komentarz
komentarz

Jak się ładuje tego Toucha ??

Trza przez kompa (USB) czy jest sieciowa ładowara ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.