x-kom hosting

Vista odrzuca jedna z nagrywarek ?

PiXel2.0
utworzono
utworzono

Jakis czas temu zainstalowalem Windowsa Vista SP1 (Wczesniej mialem Windowsa XP SP3) i zaraz po instalacji wszystko bylo ok, ale po jakims czasie zauwazylem, ze system nie widzi jednej z nagrywarek DVD.

Wiedzac, ze od strony fizycznej wszystko jest w porzadku odinstalowalem sterowniki ATA Channel 0 i 1 z poziomu Menedzera urzadzen myslac, ze gdy system bedzie je ponownie instalowal to wykryje obie nagrywarki.

Oczywiscie po odinstalowaniu sterownikow nastapil restart i po ponownym uruchomieniu system zaczal wykrywac sprzet.

System zainstalowal od nowa sterowniki i wykryl dwie nagrywarki czego sie spodziewalem a nastepnie pojawilo sie okienko z zaleceniem ponowngo restartu na co sie zgodzilem klikajac OK.

Po kolejnym uruchomieniu odkrylem, ze system znowu nie widzi nagrywarki ktora jeszcze przed chwila wykryl i byla to ta sama nagrywarka ktorej nie widzial wczesniej.

Caly proces powtorzylem kilkakrotnie, ale zawsze z takim samym rezultatem...

Obie nagrywarki sa na jednej tasmie (kablu) Ultra ATA 133.

Nagrywarki to:

LG GSA-H10N na Master ze zworka rowniez na Master (tej system nie widzi)

LG GSA-H12L na Slave ze zworka rowniez na Slave (z ta nie ma problemow)

Oczywiscie przy Windowsie XP wszystko bylo OK.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Ustawiłeś zworki w napędach (wg podłączenia do taśmy): Mater----slave--------------płyta główna?

Ta na końcu taśmy, jako Master. W środku, jako slave.

Zworki szukaj z tyłu każdego napędu.

PiXel2.0
komentarz
komentarz
Ustawiłeś zworki w napędach (wg podłączenia do taśmy): Mater----slave--------------płyta główna?

Ta na końcu taśmy, jako Master. W środku, jako slave.

Zworki szukaj z tyłu każdego napędu.

A przeczytales caly opis mojego problemu ?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Tak, w każdym bądź razie chodzi o to, że nawet źle podpięty dysk może być widziany przez system, ale niekoniecznie musi dobrze funkcjonować.

PiXel2.0
komentarz
komentarz

Pisalem w temacie, ze w kwestii podlaczenia wszystko jest OK.

Pod XP chodzilo bez problemow.

Pod Vista sprawdzalem na dwoch tasmach i mam to samo.

nox01
komentarz
komentarz

mi sie wydaje ze to kwestia zworek. Jednak spróbuj je pozmieniać. Odwrotnie je daj, taśme poprzepinaj. Ja mial tak z dyskami.

PiXel2.0
komentarz
komentarz

Zworki sa na 100% prawidlowo podlaczone.

Tasme sprawdzalem...

BIOS widzi obie nagrywarki i XP tez nie robi problemow tylko Vista...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.