x-kom hosting

Alcohol 120% uszkodził ustawienia napędu DVD-Ram!

rafalsr
utworzono
utworzono

Witam,

mam taki dość ciekawy-śmieszny problem. Po zainstalowaniu programu Alcohol 120% straciłem kontakt z napędem dvd. Wszystko działało ok, do momentu gdy pierwszy raz nie włączyłem Alcohol 120%, w chwili włączenia się programu pojawił się komunikat, że zostają wprowadzane zmiany w ustawieniach napędu (coś w tym stylu). Od tej chwili mogę tylko wkładać i wyjmować płytę, a jak wchodzę w dysk "e:" nic się dzieję, napęd w ogóle nie reaguje.

- Jest to nagrywarka (dvd-ram)

- Nie rozkręcałem, nie dłubałem, nie dotykałem się do tej nagrywarki (napędu)

- Nic nie daje odinstalowanie programu Alcohol 120% oraz restart systemu

- Napęd jest wykrywalny przez system, lecz nie czyta płyt

- Nic nie daje odinstalowanie, aktualizacja sterowników czy też podobne akcje dla napędu

- Nawet gdy włożę płytę instalacyjną Windows i zrestartuję komputer, aby włączyła się instalacja WinXP, napęd też nie reaguje, mimo iż włączona jest ta opcja, która uruchamia instalator z cd.

Ps. Do momentu włączenia w/w programu napęd działał normalnie, nie było z nim żadnych problemów, a teraz nawet formatu nie mogę zrobić!

POMOCY! :(

Gość
komentarz
komentarz

Wywal Alcochol 120%, wyczyść komputer CCleanerem. Albo spróbuj przeinstalować sterowniki.

A co do instalacji Windows XP to w BIOSIE w dziale Advanced ustaw tak: Na pierwszym bootowanie ma być hard disk, a na drugim CD-ROM i zapisz ustawienia. Powinno pójść. Jak coś nie będzie tak to wyjmij baterię na 1 minute na płycie głównej :) (To piszę na wszelki wypadek)

bush
komentarz
komentarz

kamil glupoty gadasz. Na pierwszym miejscu CD-ROm a na drugim Hard Disc :)

rafalsr
komentarz
komentarz

niestety nic to nie dało...

- przeinstalowałem sterowniki

- zmieniłem w biosie te ustawienia

- wyczyściłem kompa CCleaner'em

- usunąłem już dawno Alcohol 120%

jak wkładam płytę to zamruga dwa razy diodka w napędzie i koniec, zero rozruchu

dziwna sprawa bo nic w tym nie grzebałem, w chwili włączenia Alcohol 120% napęd kompletnie przestał działać... teraz to tylko stolik na kawę mi został

*Ps. jak jeszcze był zainstalowany A. 120% to kombinowałem, odinstalowałem dysk wirtualny, zostawiłem fizyczny... ale to też nic nie dało

bush
komentarz
komentarz

jak nie botuje to nie wina oprogramowania. Sprubuj przeinstalowac BIOS nagrywarki.

rafalsr
komentarz
komentarz

no tak, ale jak to zrobić... może jakaś podpowiedz lub link do instrukcji... nie chciałbym jeszcze bardziej zjebać kompa :D

wiem, że do tego jest google, ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi

Gość
komentarz
komentarz

murgal, ja mam ustawione ze na pierwszym mam Hard Disk, a później CD-ROM

bush
komentarz
komentarz

tak, ale jak chcesz stawiac system od nowa jak juz go masz?

Wtedy zeby postawic system musi najpierw botowac z CD-Romu bo na Dysku jest plik bootu systemu.

Co do biosu:

http://www.cdrinfo.pl

rafalsr
komentarz
komentarz

przeinstalowałem biosa i nadal nic...

tu jest link do tego biosa ktory potrzebuje:

http://www.cdrinfo.pl/hardware/4139173928-LG-GSA-4120B

po restarcie systemu, w "Mój komputer" pojawił się napęd CD i DVD, a i tak po chwili został tylko DVD... zainstalowalem najnowszy BIOS z tej strony... ale nie wiem czy dobrze

Gość
komentarz
komentarz
tak, ale jak chcesz stawiac system od nowa jak juz go masz?

Tak samo czyli : 1. Hard Disc

2. CD-ROM :)

bush
komentarz
komentarz

kamil...

jak masz pierwszego harda to zbotuje ci system, zadziala to wtedy gdy np. nie ma systemu na dysku i nie moze botowac z dysku i poduje 2 w kolejnosci po kolei czyli jak masz:

1. Hard Disc < Bootuje, jak nie moze zbotowac

2. CD-Rom < Jak nie moze botowac z dysku to botuje z CD-Romu

poprawna pozycja :

1 . CD-ROM Jest plytka to ja botuje a jak nie ma to botuje 2 pozycje

2. Hard Disc - czyli jak nie ma plyty albo jest plyta i to nie system ani nic z botowaniem to botuje ten dysk i tak wkolko....

4. Floppy

5. Mass Storage

rafalsr
komentarz
komentarz

czyli nikt mi nie pomoże w tej sprawie... :)

ej chlopaki, to moj temat :) wiec koniec o tym bootowaniu... pomoze ktos w mojej sprawie?

ejay
komentarz
komentarz

Też miałem kiedyś podobny problem ale z DVD-ROM. Wgrałem jakiś program i program do kopiowania nie widział rzeczonego DVD. Spróbuj wejść do Alcohola i tam mu dać jeszcze raz preszukaj napędy. Jeśli to nic nie da to odinstaluj Alcohola->zrestartuj system. Jeśli to nic nie da to spróbuj zmienić program do kopiowania np. na ImgBurn 2.4.1.0 poszukaj w sieci. Jeśli to nic nie da to musisz zainstalować system od nowa i nie używać Alcohola przy tej twojej nagrywarce DVD-RAM

rafalsr
komentarz
komentarz

ok, bede probowal...

apropo przeinstalowania systemu, to tez w obecnej sytuacji nie moge... bo nawet po restarcie komp nie widzi plyty i tym samym instalka wina sie nie odpala

na innym forum ktos mi podpowiedzial, ze powinienen przeinstyalowac bios napedu, ale po sciagnieciu najnowszego biosa do mojej nagrywarki nic to nie dalo ;|

dar55
komentarz
komentarz

nie bios a Firmware

odłącz napęd fizycznie -> taśmę , uruchom kompa

wyłąćz , podłącz napęd , wejdź do biosa i czy jest on widziany

uruchom kompa w menadzerze urządzeń DELETE pomocniczy kanał IDE

restart

jak dalej lipa przeinstaluj ASPI

rafalsr
komentarz
komentarz

jezeli chodzi o program ImgBurn 2.4.1.0 to nic nie dalo... spróbuje odlaczyc tasme jak mowisz

odlaczylem tasme, postepowalem tak jak mowiles i naped jest wykrywalny... ale nadal nic, poza tym wczesniej tez byl wykrywalny... nawet jak w byle jakims programie klikne na przycisk "wysun" plyte to naped normalnie reaguje, tylko ze nie czyta plyty, jak by to nie byl ten naped ;p jak klikam na dysk e: (dvd-ram) to wchodze tak jak na zwykly dysk (jest pusty) mimo iz plyta jest w srodku

a jezeli chodzi o przeinstalowanie ASPI to cos da? i w ogole jak to zrobic, moze jakis link do instrukcji?

przeinstalowalem frimware oraz ASPI i nadal nic...

Jednak coś się zepsuło w tym napędzie dvd bo podłączyłem mój stary napęd cd (TOSHIBA CD-ROM XM-6402B) i wszystko gra.

dar55
komentarz
komentarz

może poprostu napęd padł

Kazim
komentarz
komentarz

To ja mam pytanie do tego tematu. Alcohol mi blokuje napęd, ale raz na jakiś czas sie płyty włączają. I w opcjach A120% jest takie coś jak na obrazku. I jeśli wyłącze to TSST corp... to skasuje mi sie napęd całkowicie czy tylko alcohol nie bedzie "używał" dysku E?? Prosze o odpowiedź!

a120fl2.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.