x-kom hosting

Kupiłem Athlona 2800+ a pokazuje mi, że mam Athlona 1200

szmejski
komentarz
komentarz

co spróbować ??? :-)

matt667
komentarz
komentarz
co spróbować ??? :-)

ustaw FBS na 200 i sprawdź czy będzie działał

Gość
komentarz
komentarz

Na płycie odszukaj dwie zworki FSB_SEL0 i FSB_SEL1 i ustaw je na pozycjach 1-2 (obie) Znajdują się one przy krawędzi od środka kompa pod slotami pamięci.

szmejski
komentarz
komentarz

gdy ręcznie zmieniłem na na FSB200, to komp wogóle nie ruszał. gdy zmieniłem zworki, procek widnieje jako Athlon 2400+ na FSB166. tak więc dzięki. jest dużo lepiej niż na początku, ale mimo wszystko Athlon2400+ to nie Sempron 2800, który kupiłem :-) tak więc chyba zostałem walnięty. czy warto się kłóćić ??? :-)

Gość
komentarz
komentarz

Możesz sprawdzić oznaczenia na procesorze i podać tutaj. Athlon 2400+ chodził na szynie FSB 133MHz więc może to płyta źle Ci wykrywa procka. Możliwe, że upgrade biosu by pomógł ale nie dam głowy. Sprawdź oznaczenia na procku i wklej je tutaj.

szmejski
komentarz
komentarz

ale żeby sprawdzić oznaczenia musiałbym zdjąć radiator ??? troche to ryzykowne, ręce mi się trzęsły :-) postaram się to zrobić wieczorkiem. teraz jestem w pracy. wielkie dzieki za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Musisz bardzo uważać przy ściąganiu i zakładaniu radiatora aby nie ukruszyć rdzenia i przygotować nową pastę termoprzewodzącą.

wolniak
komentarz
komentarz

149zl to i tak bym nie dal za taki procesor, skoro plyta nie obluguje 166mhz to tym bardziej na 200 nie pojdzie

szmejski
komentarz
komentarz

a ja dałem i nie pytam sie nikogo czy by dał czy nie tylko prosze o porade o co chodzi. teraz smiga na 166 wiec jak płyta nie obsługuje jak obsługuje 166 ???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.