x-kom hosting

Problem z wykryciem dysku Seagate 500GB

Juhaseczek
utworzono
utworzono

Witam serdeczne na forum. Mam taki problem. Kilka dni temu mialem wirusa (niestety Kaspersky przepuścił) od tamtej pory Gdy spróbowałem włączyć komputer restartował się sam. Więc zrobiłem mu formata. Jednak po nim nawet BIOS nie chce wykryć dysku Seagate 500GB 7200rpm 32MB SATA-II. Ogólnie mam 2 dyski jeden WD 80 GB i jeden 500 kupiona jakiś miesiac temu. Wszystko było w porządku (tzn. normalnie działał) do czasu tego formata. Próbowałem już wszystkiego chyba. Zaktualizowałem BIOS, zresetowałem zworke na płycie ale dalej nic :( Nie wiem czy tylko pozostaje mi iść do serwisu i zapytać się o sprawdzenie dysku czy nie jest uszkodzony czy może jeszcze moge coś zrobić?

Moja konfiguracja: ASUS M2N4-SLI, procesor AMD Athlon AM2 5000+, 2x 512 Mb Kingston 667 Mhz, GeForce 7900 GS 512 Mb, dysk WD 80 GB (stary jakiś) + te 500 GB na Seagte, zasiłka: Tagan 430 W

Druga sprawa to menedżer urządzeń: Otóż nagle pierwszy raz w życiu po formacie i instalacji windy pojawiły mi się takie rzeczy:

http://img247.imageshack.us/my.php?image=tttwd2.jpg

Chodzi mi o te znaki zapytania (oczywiście szukałem strowników ale nic nie skutkowało)

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam

tazman
komentarz
komentarz

A czy masz dobrze ustawione wszystko w biosie ?

a dobrze zainstalowałeś stery od chipsetu płyty głównej?

Juhaseczek
komentarz
komentarz

W BIOSie mam wszystko tak jak zawsze czyli prawidłowo wg mnie (Przed chwilą sprawdzałem też). Sterowniki płyty też zainstalowałem bez problemów żadnych i właśnie dziwia mnie te rzeczy. :(

falcon1984
komentarz
komentarz

Możliwe, że dysk padł. Te Seagate są ponoć mocno awaryjne niestety...

Jeśli wcześniej na tych samych ustawieniach działał a teraz nie tono to chyba nic już nie zrobisz. Ewentualnie kabel wymień i podociskaj SATA i zasilający

Juhaseczek
komentarz
komentarz

Dobra dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie tak myślałem że jednak będę musiał iść i oddać dysk. Trudno. Kable wszystkie są ok bo oczywiście już wymieniłem na zapasowe ale też nic.

Dzięki ;)

PiXel2.0
komentarz
komentarz

Jak dostaniesz nowy to go sprzedaj i kup Seagate ES.2

falcon1984
komentarz
komentarz

ES to jest wersja serwerowa - bardzo głośna

PiXel2.0
komentarz
komentarz
ES to jest wersja serwerowa - bardzo głośna

TAK, "ES" to wersja "glosna", ale ES.2 jest cichy.

Wiem bo sam mam Seagate ES.2 500GB

falcon1984
komentarz
komentarz

Aha, tego nie wiedziałem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.